/جهاددانشگاهی، زیست بوم نوآوریِ نخبگان ایران/ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان:

نگاه فناورانه و تولید دانش بنیان به گفتمان عمومی در کشور تبدیل شود

۰۱ مرداد ۱۴۰۱ | ۰۸:۳۵ کد : ۴۶۴۲۹ اخبار برگزیده آخرین اخبار
تعداد بازدید:۱۴
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: نگاه فناورانه و تولید دانش بنیان باید به یک گفتمان عمومی در کشور تبدیل شود. به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی دکتر احمدرضا دالوند در آستانه فرارسیدن ۱۶ مرداد سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی مولود انقلاب اسلامی است که ذات آن مبتنی بر فعالیت‌های فناورانه و علمی در تعامل با جوامع دانشگاهی است.
نگاه فناورانه و تولید دانش بنیان به گفتمان عمومی در کشور تبدیل شود

وی ادامه داد: در شرایط فعلی نگاه فناورانه و تولید دانش بنیان باید به یک گفتمان عمومی در کشور تبدیل شود.

این معاون استاندار بیان کرد: ورود جهاد دانشگاهی به حوزه دانش‌بنیان، توانسته این نهاد را به کانونی برای رفع نیازهای علمی و تحقیقاتی کشور تبدیل کند.

دالوند افزود: با توجه به سوابق درخشان این نهاد در حوزه فعالیت‌های دانش بنیان، مطمئنا در سالی که با عنوان تولید دانش بنیان نامگذاری شده است می تواند اقدامات خوبی در این حوزه انجام داده و از هرگونه فعالیت تولیدی مبتنی بر دانش بنیان حمایت و پشتیبانی کند.

وی با تاکید بر اینکه انتظار می‌رود با خلاقیت و ایده پروری زمینه اینگونه فعالیت‌ها در جهاد دانشگاهی توسعه و تقویت شود، اضافه کرد: اکنون که بحث تولید دانش‌بنیان و اشتغال مطرح است، این نهاد می‌تواند به سمت آموزش‌های موردنیاز بخش تولید و صنعت حرکت کند، البته‌ این امر قبلا در حوزه‌های مختلف انجام شده و بسیار موفق عمل کرده است.

دالوند یادآور شد: جهاد دانشگاهی با توجه به پیشینه‌ای که در برآوردن نیازهای کشور دارد می‌تواند از توانایی‌های بارز علمی، پژوهشی، فرهنگی و آموزشی خود به عنوان حلقه اتصال بین صنعت و بخش کشاورزی استان برای تحقق اهداف توسعه‌ای عمل کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: جهاد دانشگاهی با زیرساختی که در کشور دارد در حوزه‌های پژوهشی به ویژه در بخش کشاورزی،گیاهان دارویی و ... ورود کرده است

وی خاطرنشان کرد:‌ باتوجه به ظرفیت و پتانسیل استان در حوزه کشاورزی، به نظر می‌رسد اگر با تلاش و جدیت این مساله دنبال شود، می‌تواند در حوزه کشاورزی هم نتایج قابل توجهی کسب کند.

دالوند افزود: به دلیل اینکه این نهاد نوآور، نتایج خوبی در حوزه پژوهشی و در مباحث مختلف کسب کرده، می‌تواند در حوزه آموزش‌های کوتاه‌مدت در حوزه کشاورزی نیز حرکت کند.

text to speech icon

کلید واژه ها: حوزه حوزه کشاورزی بنیان دانش بنیان تولید دانش بنیان دانش تولید دانش کشاورزی جهاد جهاد دانشگاهی


نظر شما :