رئیس جهاد دانشگاهی استان خبر داد: اجرای طرح توفا در لرستان

۲۳ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۳:۰۹ کد : ۴۴۹۳۳ آخرین اخبار تجاری سازی و اشتغال پربازدیدترین
تعداد بازدید:۴۶
رئیس جهاد دانشگاهی لرستان از اجرای طرح توفا در استان خبر داد.
رئیس جهاد دانشگاهی استان خبر داد:  اجرای طرح توفا در لرستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان امین سلاحورزیان با اشاره به اجرای طرح توفا (توانمندسازی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی ) گفت: با توجه به اینکه خیل عظیمی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی از مقاطع کارشناسی تا دکتری در استان وجود دارند و متاسفانه در جاهایی همچون کسب و کارهای نوین ممکن است اطلاعاتی نداشته باشند این طرح را با کارفرمایی بنیاد نخبگان انجام خواهیم داد.

وی اضافه کرد: به عنوان نمونه فارغ‌التحصیل رشته کشاورزی ممکن است در حوزه کسب و کارهای جدید کشاورزی نوین اطلاعات کافی را نداشته باشد که با شرکت در طرح توفا این مهارت‌ها را کسب می‌کند.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان بیان کرد: خروجی طرح توفا این است که افرادی که سرگردان هستند و ایده‌ای دارند جذب مراکز رشد شده و ایده خود را در این مراکز ارائه می‌دهند.

وی افزود: با توجه به شناختی که از جامعه دانشگاهی استان داریم قطعا استقبال خوبی از طرح توفا خواهد شد.

این مسئول گفت: برای ثبت نام از افراد فراخوان عمومی روی سامانه‌ای که اعلام خواهد شد بارگزاری خواهیم کرد تا براساس آن فارغ‌التحصیلان ثبت نام و آنان براساس رشته‌های مختلف دسته‌بندی خواهند شد.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان یادآور شد: در طرح توفا دوره‌های آموزشی کارگاهی متناسب با رشته و نظام جدید فناوری و بازار کار در استان طراحی شده که افراد پس از گذراندن دوره‌های کارگاهی، کارورزی در شرکت‌های دانش‌بنیان در یک دوره 9 ماهه را انجام می‌دهند.

امیری اظهار کرد: پس از به توانمندی رسیدن متقاضیان آنها در مراکز رشد مستقر خواهند شد.

text to speech icon

کلید واژه ها: طرح طرح توفا توفا دانشگاهی فارغ فارغ التحصیلان رشته استان


نظر شما :