بازدید معاون استاندار از مجموعه جهاددانشگاهی لرستان

۰۶ بهمن ۱۴۰۰ | ۱۶:۱۳ کد : ۴۰۹۶۸ ستادی
تعداد بازدید:۷۵
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار از مجموعه جهاددانشگاهی لرستان بازدید کرد.
بازدید معاون استاندار از مجموعه جهاددانشگاهی لرستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، دکتر احمدرضا دالوند، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از مجموعه و مراکز این واحد بازدید کرد.

مرکز تحقیقات گیاهان دارویی و درمان ناباروی ظرفیت‌ جهاد دانشگاهی لرستان است

در این بازدید دکتر امین سلاحورزیان رئیس واحد، معضل حاد زوجین استان را ناباروری عنوان کرد و افزود: بر این اساس جهاد دانشگاهی واحد لرستان مرکز درمان ناباروری را در فروردین ۱۳۹۸ راه‌اندازی کرده است.

وی اضافه کرد: تاکنون ۱۴۹۹ پرونده در این مرکز تشکیل و تمام خدمات مرکز ناباروری در جهاد دانشگاهی لرستان انجام می‌شود.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: در حال حاضر نمایندگی بانک خون بند ناف در جهاد دانشگاهی فعالیت دارد و می‌تواند به متقاضیان خدمات ارائه دهد.

سلاحورزیان مرکز تحقیقات گیاهان دارویی را یکی از ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی اعلام کرد و با بیان اینکه این نهاد پتانسیل بالایی در کشت، تولید، بسته‌بندی و فرآوری گیاهان دارویی در لرستان دارد، تصریح کرد: بسته‌بندی گیاهان دارویی ارزش افزوده بالایی دارد و می‌تواند در موضوع اشتغال یاریگر استان باشد.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان اضافه کرد: یکی از معضلات شهرستان کوهدشت مصرف آب کشاورزی است و با توجه به اینکه در آنجا محصولات آبدوست کشت می‌شود که به منظور ترویج فرهنگ استفاده و مدیریت منابع آب، گلخانه کوهدشت را احداث کردیم.

وی در خصوص دوره‌های آموزشی در مرکز آموزش کوتاه مدت جهاد دانشگاهی لرستان نیز تصریح کرد: مجموعه فعالیت‌هایی که در این مرکز انجام می‌شود در راستای دوره‌های آزاد مهارت محور هستند.

سلاحورزیان بیان کرد: متقاضیانی که به این مرکز مراجعه می‌کنند از آموزش‌های لازم برای مهارت آموزی و اشتغال در مکان‌های مورد نظرشان برخوردار خواهند شد.

مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی لرستان گسترش و ارتقاء یابد

در ادامه این بازدید دکتر احمدرضا دالوند، نیز  با تاکید براینکه کارهای بسیار ارزشمندی در این نهاد انجام شده است، اظهار کرد: معتقدم نهادهایی را که امام راحل بنیانگذاری کرده نظیر کمیته امداد، بنیاد مسکن و جهاد دانشگاهی منشاء خیر و برکات بوده و هستند.

وی با اشاره به اینکه این نهاد انقلابی هنوز در لرستان معرفی نشده و ضرورت دارد شمه‌ای از فعالیت‌های جهاد دانشگاهی به دستگاه‌های اجرایی و افکار عمومی اطلاع رسانی شود، بیان کرد: چنین اطلاع رسانی عمومی و فرهنگ سازی جدی‌تر می‌تواند جایگاه این نهاد به عنوان مولود انقلاب را در استان ارتقاء دهد.

جهاد دانشگاهی کارهای بنیادی علمی و جهادی را انجام می‌دهد

دالوند با تاکید بر اینکه جهاد دانشگاهی کارهای بنیادی علمی و جهادی را انجام می‌دهد، افزود: کارهایی که سایر دستگاه‌ها جرات انجام آن را ندارند، این نهاد ورود پیدا کرده و آنها را محقق کرده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان یکی از معضلات استان را موضوع بیکاری عنوان کرد و افزود: متاسفانه در این راستا، استان آخر هستیم و با توجه به اینکه جهاد دانشگاهی لرستان ظرفیت‌های خوبی دارد می تواند نقش بسزایی در ایجاد اشتغال داشته باشد و با ارائه آموزش‌های کاربردی به فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها مهارت لازم را به آنان ارائه تا بتوانند این نقیصه را برطرف کنند.

وی بیان کرد: اگر می‌خواهید کار اساسی در جهاد دانشگاهی انجام شود نباید خود را معطل بخشنامه‌ها و بروکراسی کنید بلکه باید کارها را شروع و به عنوان پایلوت و الگو در کشور مطرح شویم.

دالوند اضافه کرد: اگر می‌خواهید کار اساسی در جهاد دانشگاهی انجام شود ضرورت دارد ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی را در قالب بخش‌نامه و فراخوان به دستگاه‌های اجرایی اعلام و با دسته‌بندی نیازهای دستگاه‌های اجرایی روی آنان مانور داد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اظهار کرد: راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری توسط جهاد دانشگاهی در استان کار ارزشمندی است چرا که منجر به کاهش هزینه تردد و اسکان افرادی که برای درمان به کلانشهرها مراجعه می‌کردند شده است.

وی با اشاره به اینکه مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی باید گسترش و ارتقا یابد، تصریح کرد: در این راستا باید از ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی لرستان در قالب یک سری تفاهم‌نامه‌ها استفاده شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان بیان کرد: کارهایی که جهاد دانشگاهی می‌تواند انجام دهد در یک بازه زمانی جمع‌بندی و به دستگاه‌ها فراخوان داده شود.

دالوند اظهار کرد: ضرورت دارد در قالب چندین پروژه که در لرستان لاینحل مانده بسته‌ای طراحی و به نتیجه برسانیم و قطعاً این کار بزرگی است و می‌توان با اجرای این برنامه‌ها ماهیت جهاد دانشگاهی را آنگونه که شایسته است برای استان نشان دهیم.

ضرورت ارائه آموزش، فرهنگ‌سازی و ایجاد اشتغال پایدار توسط جهاد دانشگاهی لرستان

وی بر آموزش، فرهنگ‌سازی و ایجاد اشتغال پایدار توسط جهاد دانشگاهی لرستان تاکید کرد و گفت: این نهاد می‌تواند با تعامل با کمیته امداد امام خمینی(ره)، بنیاد مسکن و بهزیستی کارهای خوبی را انجام دهد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با تاکید براینکه با همکاری جهاد دانشگاهی می‌توان ظرفیت‌های لرستان را شناسایی و در راستای رشد و توسعه و رونق استان قدم‌های اساسی برداریم، تصریح کرد: لازمه این موضوع طراحی برنامه جامع و کاربردی است و تعیین یک وظیفه برای هر کدام از دستگاه‌هاست تا بتوانیم کارها را پیش ببریم.

دالوند تاکید کرد: درمان ناباروری جهاد دانشگاهی واحد لرستان قابلیت رشد بسیار را دارد و باید توسعه پیدا کند.

معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان حمایت‌های خود را از جهاددانشگاهی لرستان دریغ نخواهد کرد

وی بیان کرد: معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان حمایت‌های خود را از جهاددانشگاهی لرستان دریغ نخواهد کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان بر تهیه طرح‌های هادی روستایی، تفصیلی و...  توسط جهاد دانشگاهی در استان تاکید کرد و گفت: باید بتوانیم با کمک هم، چندین پروژه که خروجی آن کمک به استان باشد را اجرا و به اتمام برسانیم.

text to speech icon

نظر شما :