نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس مطرح کرد:

استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی لرستان برای توسعه کشت گیاهان دارویی در استان

۱۱ دی ۱۴۰۰ | ۱۰:۵۵ کد : ۳۹۹۸۹ پژوهشی
تعداد بازدید:۶۹
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس گفت: از ظرفیت مرکز تحقیقات فراوری گیاهان دارویی جهاددانشگاهی لرستان برای توسعه گیاهان دارویی در استان استفاده شود.
استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی لرستان برای توسعه کشت گیاهان دارویی در استان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، دکتر یحیی ابراهیمی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌های لرستان در بحث ارزآوری گیاهان دارویی است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از ۵۰۰۰ هکتار از اراضی لرستان به کشت گیاهان دارویی اختصاص دارد.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس با بیان اینکه کشت گیاهان دارویی براساس کشاورزی قراردادی است،  گفت: لرستان ظرفیت کشت گیاهان دارویی تا ۲۰ هزار هکتار را دارد.

ابراهیمی با اشاره به اینکه کشت گیاهان دارویی سودآوری بسیار بالایی نسبت به کشت قالبی که در لرستان کشت می‌شود دارد،  بیان کرد:به عنوان مثال در کشت گندم در هر هکتار دیم پنج میلیون و در اراضی دیم ۲۰ میلیون تومان درآمد دارد درحالیکه در کشت گیاهان دارویی بیش از ۸۰تا ۱۰۰ میلیون تومان درآمد زایی دارد.

وی گفت: در چند روز اخیر با شستا رایزنی کردیم تا در الشتر یا نورآباد یک کارخانه فرآوری گیاهان دارویی داشته باشیم تا محصولات آن به خارج از کشور صادر خواهد شد که احداث این کارخانه در ارزآوری و رونق اقتصادی منطقه نقش بسزایی خواهد داشت.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس اضافه کرد: بخشی از اعتباراتی که درسفر اخیر هیات دولت به لرستان اختصاص یافته برای توسعه گیاهان دارویی است.

ابراهیمی اظهار کرد: در حال حاضر جهاد دانشگاهی لرستان در مرکز تحقیقات فراوری گیاهان دارویی در بام لرستان  فعالیت دارد که اختصاص به کشت گیاهان دارویی دارد و می‌توان در راستای توسعه گیاهان دارویی از ظرفیت این نهاد بهره برد.

text to speech icon

نظر شما :