با حضور رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی کشور انجام شد؛

دیدار با خانواده شهید دانشجو اسماعیل سپهوند

۱۴ آذر ۱۴۰۰ | ۱۳:۱۵ کد : ۳۸۶۵۶ فرهنگی
تعداد بازدید:۱۰۴
به مناسبت ۱۶ آذر و با همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی لرستان، دیدار با خانواده شهید دانشجو اسماعیل سپهوند صورت پذیرفت.
دیدار با خانواده شهید دانشجو اسماعیل سپهوند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، به مناسبت ۱۶ آذر و با همت سازمان دانشجویان واحد، دیدار با خانواده شهید دانشجو اسماعیل سپهوند صورت پذیرفت. در این مراسم دکتر عباسی، رئیس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی به همراه رئیس و معاون واحد لرستان و تنی چند از مدیران استان حضور داشتند.

جامعه جوان ما تشنه آشنایی با شهداست

در ادامه این دیدار دکتر مهدی عباسی، رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی کشور اظهار کرد: جریان شهادت همچنان ادامه دارد، به ویژه شهدای حرم و جوانانی که الان خیلی از آن‌ها دانشجو بودند و برای دفاع از کشور و جبهه مقاومت فداکاری کردند و انسان در مقابل عظمت این افراد می‌ماند.

وی ادامه داد: عظمتی در روح این بزرگان بوده که منجر می‌شود به مقام شهادت برسند، حاصل یک پیش‌زمینه و تربیت خانوادگی است.

عباسی با اشاره به این‌که دانشجویان امروز تلاش دارند در عرصه‌های مختلف علم و فناوری، فرهنگی، خدمت‌رسانی به مردم و  ... راه شهدا را ادامه دهند، بیان کرد: این تصور وجود دارد که جوانان از این فضاها فاصله گرفته و بیگانه شده‌اند، اما واقعیت این است که اغلب جوانان ما هنوز دغدغه‌مند بوده و احساس می‌کنند که در قبال کشورشان وظیفه دارند.

رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی کشور، عنوان کرد: دانشجویان ما عموماً خود را مدیون شهدا دانسته و معتقد هستند این مسیر باید ادامه پیدا کند، شاید کوتاهی‌هایی از طرف امثال ما در معرفی شهدا به ویژه شهدای دانشجو شده است، اما کارهایی برای معرفی مسیر، رشادت‌ها و ایثارگری‌ها شده که لازم است در کشور اتفاقات جدی‌تری در این زمینه بیفتد.

وی افزود: ما در جهاد دانشگاهی اولین دبیرخانه شهدای دانشجو را در سازمان دانشجویان حدود ۱۵ سال پیش راه‌اندازی کردیم و بحث را جدی انجام دادیم در بحث آمار و شناسایی شهدای دانشجو در سراسر کشور انجام شد که به نظر من این موضوع را دستگاه‌های مرتبط باید جدی‌تر بگیرند.

عباسی تأکید کرد: جامعه جوان ما تشنه آشنایی با شهداست، تشنه آشنایی با فرهنگ و انس گرفتن با آن روحیه است که باعث شده یک جوان زندگی، کار و خانواده خود را رها کرده و برای دفاع از دین و خاک جان خود را فدا کند.

رئیس سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی کشور با اشاره به این‌که اگر به فضای دانشجویی کشور نگاه کیم، این فرهنگ هنوز ساری و جاری است، بیان کرد: درست است مشکلات وجود دارد و جامعه جوان ما انتظاراتی دارد که برآورده نشده، اما اگر هنوز پای این مسئله بیفتد و لازم باشد خیلی از همین جوانان دانشجو که ممکن است اعتراضاتی داشته و به ظاهر با این فضا فاصله داشته باشند، اگر نیاز باشد جانشان را برای کشورشان فدا می‌کنند.

وی تصریح کرد: لازم است این فرهنگ با کمک خانواده شهدا در بین جوانان و دانشجوها تقویت شود.

عباسی افزود: رسالت ما رساندن پیام این شهدا به نسل جوان است که اگر به خوبی انجام شود کمک می‌کند یک مقدار از بار شرمندگی شهدا و خانواده‌های آن‌ها بیرون بیاییم.

شهدا سرمایه اصلی نظام اسلامی و عامل اقتدار کشور هستند

همچنین در ادامه دکتر امین سلاحورزیان، رئیس جهاددانشگاهی لرستان با اشاره به جایگاه والای شهید و شهدا اظهار کرد: در آیات و روایات تاکید بسیار زیادی در جهت تکریم مقام و منزلت شهید و شهدا شده است.

وی ادامه داد: مطالعه زندگی نامه شهدا، نشان می‌دهد که آنان افراد خاصی بودند، شهدا ‌در مسیر الهی حرکت کردند.

این مسئول افزود: پایان زندگی این عزیزان ختم به شهادت شد و لذا باید ادامه‌دهنده راه آنان باشیم و همان همان ویژگی‌های شهدا را در خودمان ایجاد کنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: وصیت‌نامه شهدا مملو از درس و نکات اخلاقی است که باید سرلوحه زندگی همه ما قرار گیرد.

سلاحورزیان بیان کرد: در وصیت‌نامه خیلی از شهدای بزرگوار حفظ کیان اسلامی و آب و خاک مملکت بوده است که این موضوع باید در بطن جامعه فرهنگ سازی و نهادینه شود.

وی اظهار کرد: امروز در جامعه بیش از هر زمانی نیازمند ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستیم.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: شهدا سرمایه اصلی نظام اسلامی و عامل اقتدار، امنیت و آسایش امروز کشور هستند که با جانفشانی ایران اسلامی را سربلند و عزتمند کردند.

text to speech icon

( ۱ )

نظر شما :