رئیس جهاددانشگاهی لرستان:

خیلی از پژوهش‌های انجام شده در استان عملیاتی نمی‌شوند

۲۵ آبان ۱۴۰۰ | ۰۸:۴۷ کد : ۳۸۰۱۱ ستادی
تعداد بازدید:۱۰۴
رئیس جهاددانشگاهی لرستان با مدیرکل زندان‌های استان دیدار و گفت‎وگو کرد.
خیلی از پژوهش‌های انجام شده در استان عملیاتی نمی‌شوند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان لرستان، دکتر امین سلاحورزیان رئیس واحد به همراه معاونین با عبدالمجید کشوری، مدیرکل زندان‌های لرستان و معاونین این اداره کل دیدار و گفت‎وگو کرد.

در این دیدار دکتر سلاحورزیان با بیان اینکه جهاد دانشگاهی برای این به وجود آمده تا جهادی در کنار دانشگاه‌ها باشد و نتایج کارهای علمی را به جامعه معرفی کند، اظهار کرد: خوشبختانه با یک برنامه‌ریزی خوب و اصولی اشتغال خوبی در لرستان به وجود آورده‌ایم و زیرساخت‌های مناسبی در راستای نیاز استان در جهاد دانشگاهی ایجاد شده است.

وی ادامه داد: در حیطه‌های پژوهش، آموزش و فرهنگ به‌عنوان رسالت‌های اصلی جهاد دانشگاهی فعالیت‌های گسترده‌ای در سطح استان شروع کرده‌ایم.

رئیس جهاددانشگاهی لرستان با بیان اینکه خیلی از پژوهش‌های انجام شده در استان عملیاتی نمی‌شوند، اضافه کرد: به این دلیل در معاونت پژوهش جهاد دانشگاهی لرستان زیرساخت‌هایی در این زمینه ایجاد کرده‌ایم که یکی از آنها گیاهان دارویی است.

این مسئول ایجاد مرکز گیاهان دارویی، مجتمع تحقیقات و فناوری گیاهان دارویی و... را بخشی از کارها و اقدامات جهاددانشگاهی لرستان در این زمینه برشمرد و گفت: بذر، نشاء و قلمه استاندارد گیاهان دارویی مورد نیاز کشاورزان استان را می‌توانیم به‌راحتی در جهاددانشگاهی تامین کنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان تصریح کرد: صنایع بسته‌بندی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی لرستان تا پایان سال به‌صورت کامل راه‌اندازی می‌شود.

سلاحورزیان با تأکید دوباره بر اینکه آمادگی داریم کل نهاده‌های موردنیاز استان برای کشت گیاهان دارویی توسط جهاد دانشگاهی تامین شود، گفت: در بحث گیاهان دارویی و تولید محصولات گلخانه‌ای زمینه‌های همکاری بسیار گسترده‌ای را می‌توانیم با اداره کل زندان‌های لرستان داشته باشیم.

وی اضافه کرد: انتقال دانش و آموزش در بخش گیاهان دارویی توسط جهاد دانشگاهی به زندانیان علاوه بر مهارت‌آموزی کمک شایانی به اشتغال آنان خواهد کرد.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان یادآور شد: با توجه به درآمدزا بودن گیاهان دارویی می‌توان اشتغال مناسبی در این بخش به وجود آورد که کمک شایانی به رفع معضل بیکاری نیز خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: گیاهان دارویی صنعت درآمدزایی بوده و استان لرستان با توجه به پتانسیلی‌های متعدد در این زمینه می‌تواند در کشور به یک قطب تبدیل شود.

سلاحورزیان گفت: آمادگی داریم تمامی آموزش‌های موردنیاز اداره کل زندان‌های لرستان را در جهاد دانشگاهی استان ارائه دهیم.

از ظرفیت جهاد دانشگاهی برای توسعه اشتغال زندانیان استفاده خواهیم کرد

همچنین عبدالمجید کشوری در حاشیه این دیدار اظهار کرد: در راستای برنامه‌هایی که قوه قضاییه به‌عنوان سیاست‌ها و اولویت‌های سازمان زندان ها پیگیری می‌کند با مجموعه جهاد دانشگاهی استان برنامه‌ریزی و دیدارهایی داشتیم.

وی افزود: امروز در نشست هم‌اندیشی که در بحث تعاملاتی بین دو دستگاه داشتیم می‌توان در راستای اجرای سیاست‌های کلان قوه قضاییه و اولویت‌های سازمان زندان‌ها در استان از ظرفیت هر دو نهاد در راستای اجرایی کردن این سیاست‌ها استفاده کنیم.

کشوری ادامه داد : با هم اندیشی که در این جلسه داشتیم و در جریان بازدید صورت گرفته در راستای اجرایی کردن سیاست ها و اولویت ها تصمیمات خوبی اتخاذ شد.

عضو شورای قضایی لرستان بیان کرد: ان‌شاءالله در آینده نزدیک از ظرفیت جهاد دانشگاهی برای توسعه اشتغال زندانیان که یکی از اولویت‌های اصلی دستگاه قضا در بحث توانمندسازی آنان و رفع دغدغه‌های معیشتی خانواده ایشان است استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل زندان‌های لرستان با بیان اینکه امیدواریم با همکاری جهاد دانشگاهی بتوانیم بحث اشتغال را در همه زندان‌های استان نهادینه کنیم، ادامه داد: از سال گذشته سیاستی را شروع کرده‌ایم و ادامه نیز دارد که با توجه به آن توانستیم با همکاری تمام ارگان‌های انقلابی و نهادهای ذی‌ربط در بحث اشتغال آموزش و توانمند کردن زندانیان اقدامات خوبی را پیگیری کنیم.

کشوری تصریح کرد: درحال حاضر بیش‌از ۸۰ درصد از محکومان ما در داخل ندامتگاه‌ها مشغول فعالیت‌های اشتغال‌زایی هستند که از این راه نیز برای خود و خانواده درآمد کسب می‌کنند.

وی تأکید کرد: با توجه به ظرفیت‌هایی که جهاد دانشگاهی در بحث اشتغال و آموزش‌ها دارد می‌توانیم موضوع اشتغال را به صورت هدفمندتر در همه زندان‌ها توسعه دهیم و از این منظر سیاست‌های قوه قضاییه و اولویت‌هایی سازمان زندان‌ها را در همه ندامتگاه‌ها اجرایی کنیم.

گفتنی است در این جلسه معاونین جهاد دانشگاهی لرستان نیز پیشنهادت خود را جهت زمینه‌های مختلف همکاری ارائه دادند.

text to speech icon

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی لرستان جهاد دانشگاهی واحد لرستان دکتر امین سلاحورزیان لرستان


نظر شما :