تشکیل ۱۰ شبکه از کسب و کارهای خانگی در لرستان

۱۳ مرداد ۱۴۰۰ | ۰۹:۳۵ کد : ۳۴۳۱۴ آخرین اخبار تجاری سازی و اشتغال
تعداد بازدید:۱۸۳
سرپرست جهاد دانشگاهی لرستان از تشکیل ۱۰ شبکه از کسب و کارهای خانگی در استان خبر داد.
تشکیل ۱۰ شبکه از کسب و کارهای خانگی در لرستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، دکتر امین سلاحورزیان با بیان اینکه طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در راستای ایجاد زنجیره ارزش مشاغل خانگی پایدار، کمک به اقتصاد کشور و معیشت مردم اجرا می شود، گفت: هم اکنون توسعه فعالیت‎های شبکه ای این طرح، در استان لرستان در دستور کار قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه شبکه سازی در این کسب وکارها منجر به در اختیار گذاشتن منابع و اطلاعات جدید، رشد جایگاه شغلی متقاضیان و پیشرانان و ایجاد روابط سودمند و طولانی مدت می‎شود، ادامه داد: شبکه سازی کسب و کارهای خانگی، ضمن ایجاد نظم تیمی در کسب وکار، توانمندسازی شاغلین در ارائه خدمت، برجسته کردن محصولات و خدمات متقاضیان و پیشرانان را نیز به همراه خواهد داشت.
سلاحورزیان ادامه داد: در فاز سوم الگوی توسعه مشاغل خانگی علاوه بر اتصال به بازار متقاضیان و مشاوره صاحبان مشاغل خانگی، استانداردسازی، کمک به برنامه‌های تولید، فروش، شکل‌دهی و ظرفیت‌سازی بازار، به دنبال شکل‌گیری شبکه مشاغل خانگی هستیم.
سرپرست جهاد دانشگاهی لرستان افزود: تاکنون 10 شبکه مشاغل خانگی در حوزه های مختلف تحت عنوان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی شکل گرفته است.
وی یادآور شد: این 10 شبکه در رشته شغلی‎های پوشاک، تولید و بسته بندی عسل، چرم دوزی، تابلوفرش، قالی بافی، فرآوری و بسته بندی زعفران، البسه محلی، تابلو فرش و گلیم بافی تشکیل شده‎اند.
سلاحورزیان گفت: تلاش شده کسب و کارها و پیشرانانی که برای ایجاد شبکه انتخاب می‎شوند از اکثر شهرستان‎های استان همچون خرم آباد، کوهدشت، پلدختر، سلسله، دلفان و... باشند.
لازم به ذکر است طرح ملی مشاغل خانگی به کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط جهاددانشگاهی به عنوان مجری طرح در 31 استان در حال اجرا است.

text to speech icon

نظر شما :