فروش و صادرات ۱۶۰ میلیاردی محصولات فناورانه در مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان

۰۵ تیر ۱۴۰۰ | ۱۳:۲۰ کد : ۳۲۵۱۸ تجاری سازی و اشتغال
تعداد بازدید:۲۱۵
معاون فناوری جهاد دانشگاهی لرستان از فروش ۱۶۰ میلیارد ریالی محصولات فناورانه در مرکز رشد این واحد خبر داد.
فروش و صادرات ۱۶۰ میلیاردی محصولات فناورانه در مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، رحیم بیرانوند اظهار کرد: جهاد دانشگاهی لرستان در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال‌جاری به نام" تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها" حمایت از جریان فناوری را سرلوحه برنامه های خود قرار داده تا بتواند با پشتیبانی و توانمندسازی واحدهای فناور در بخش های مختلف، زمینه را برای ورود قشر جوانان تحصیل کرده و صاحب ایده مهیا کرده و به رسالت خود در توسعه زیست بوم فناورانه عمل کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 47 واحد فناور مستقر در مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان هستند، ادامه داد: فراهم سازی زمینه تقویت اقتصاد دانش بنیان در راستای کمک به شکل‌گیری و توسعه پایدار فعالیت های نوآورانه در جامعه از طریق ارتقاء و توسعه واحدهای فناور و ایجاد انگیزه برای تولید محصولات فناورانه و نوآورانه از مهمترین اهداف این مرکز است.

بیرانوند خاطر نشان کرد: همچنین تسهیل مسیر کارآفرینی و ایجاد اشتغال از طریق کمک به ساخت نمونه های اولیه طرح و تبدیل نمونه آزمایشگاهی به نیمه صنعتی از ماموریت های اصلی این مرکز به شمار می رود.

این مسئول بیان کرد: طی سال گذشته حجم فروش و صادرات محصولات فناورانه واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد جهاددانشگاهی لرستان حدود ۱۶۰ میلیارد ریال بوده است.

معاون فناوری جهاد دانشگاهی لرستان خاطر نشان کرد:  ۹۵ میلیارد ریال از این درآمد به صورت فروش داخلی و مابقی به شکل قراردادهای ارزی و صادرات به دیگر کشورها بوده است.

text to speech icon

نظر شما :