جهاددانشگاهی لرستان، پیشرو در تولید گیاهان دارویی

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۵:۵۸ کد : ۳۰۵۸۱ اخبار برگزیده آخرین اخبار پژوهشی
سرپرست جهاددانشگاهی لرستان گفت: محور فعالیت ما در راستای بسترها و مزیت‌های موجود استان است.
جهاددانشگاهی لرستان، پیشرو در تولید گیاهان دارویی

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، دکتر امین سلاحورزیان در بازدید دکتر نیک‌پی، رئیس دانشگاه علمی- کاربردی استان از مجتمع تحقیقات و فناوری گیاهان دارویی این واحد اظهار کرد: جهاددانشگاهی همواره سعی کرده فعالیت‌های خود را منطبق با پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های بالقوه استان پیگیری کند و در همین راستا اقدام به تاسیس مراکز خدمات تخصصی مرتبط با نیاز جامعه و ظرفیت موجود کرده است.

وی شرایط مساعد آب‌وهوایی استان برای تولید گیاهان دارویی را یکی از مزایایی مهم عنوان کرد و افزود: در همین خصوص استارت مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی جهاددانشگاهی از سال ۸۴ در استان زده شد و سپس مجتمع تحقیقات، آموزش و فناوری گیاهان دارویی توسط این مرکز تاسیس و فعالیت خود را آغاز کرد.

دکتر سلاحورزیان با تاکید بر اینکه محور فعالیت این مجموعه پتانسیل­‌ها و نیازهای استان است، ادامه داد: همچنین در راستای بسترها و مزیت­‌های موجود عمل کرده و خوشبختانه تابحال نیز موفق بوده است.

سرپرست جهاددانشگاهی لرستان اضافه کرد: در این مجتمع از نیروهای جوان و متخصص رشته‌های کشاورزی استفاده شده و به‌عنوان یک مرجع برای تولید قلمه و نشاء، مورد تایید سازمان جهادکشاورزی استان است.

وی با اشاره به همکاری‌های خوبی که جهاددانشگاهی با جهادکشاورزی استان دارد، گفت: در این مجموعه ضمن تولید نیاز جامعه کشاورزی به قلمه و نشاء گیاهان دارویی، مشاوره و آموزش‌های لازم نیز از مرحله کاشت تا برداشت به کشاورزان و افراد علاقه‌مند ارائه می‌شود.

سلاحورزیان از اقدامات این واحد در زمینه برندسازی گیاهان داروئی نیز خبر داد و گفت: سعی داریم زنجیره تولید گیاهان دارویی خود را گسترده‌تر کرده و با توسعه آن زمینه رونق اقتصادی بیش‌تری را برای استان فراهم کنیم.


نظر شما :