ایجاد بیش از ۳۰۰۰ فرصت شغلی در لرستان

۱۴ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۶ کد : ۲۹۳۸۵ اخبار برگزیده تجاری سازی و اشتغال
سرپرست جهاددانشگاهی لرستان از ایجاد بیش از ۳۰۰۰ فرصت شغلی توسط این واحد در استان خبر داد.
ایجاد بیش از ۳۰۰۰ فرصت شغلی در لرستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، دکتر امین سلاحورزیان با بیان اینکه حوزه اشتغال از جمله بخش‎هایی است که به ساختار جهاددانشگاهی استان ملحق شده است، افزود: در این راستا مجری سه طرح اشتغالزا بودیم و دو طرح الگوی نوین توسعه و ساماندهی مشاغل خانگی و توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار به اتمام رسیده و طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در حال اجرا است.

وی ادامه داد: این طرح‎ها به تفکیک در سه فاز بررسی، شناسایی و اولویت بندی مزیت‎های استان، ارزیابی، مشاوره و آموزش و جلب مشارکت کارآفرینان، هدایت و مشاوره، برندسازی و اتصال به بازار عملیاتی شده و جهاددانشگاهی تا نتیجه نهایی یعنی اتصال به بازار کار در کنار متقاضیان است.

سرپرست جهاددانشگاهی لرستان با یادآوری اینکه سهمیه طرح الگوی نوین توسعه و ساماندهی استان، 2700 نفر بود که از نیمه دوم سال 96 تا 99 ادامه داشت، اضافه کرد: در این طرح با ارزیابی اولیه بیش از 4700 متقاضی، نهایتا بیشتر از سهمیه اختصاص داده شده به استان شغل ایجاد کردیم.

دکتر سلاحورزیان به طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه و ساماندهی مشاغل خانگی در استان اشاره کرد و با بیان اینکه همزمان با 26 استان دیگر در لرستان نیز برای 170 نفر اشتغالزایی شده است، افزود: این طرح در شهرستان‎های خرم‎آباد، چگنی، پلدختر، کوهدشت، سلسله و دلفان با محوریت شهرستان‎های آسیب دیده از سیل 1398 اجرایی شد و کارفرمای آن معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بود که با نظارت معاونت توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط جهاد دانشگاهی به اتمام رسید.

وی با اشاره به طرح اشتغالزای دیگری که توسط این نهاد اجرایی می‎شود، گفت: طرح ملی توسعه مشاغل خانگی از جمله مهمترین طرح هایی است که توسط جهاد دانشگاهی بعنوان یک نهاد توسعه‎ای در 31 استان اجرایی می‎شود و در لرستان نیز با سهمیه یک هزار شغل در حال پیگیری است.

سرپرست جهاددانشگاهی لرستان با بیان اینکه بیش از1500 نفر از متقاضیان این طرح در حال ارزیابی اولیه هستند و تا به حال 130 مورد اشتغالزایی داشته است، اضافه کرد: به طور مجموع، تاکنون با این سه طرح بیش از 3000 فرصت شغلی توسط این واحد در استان ایجاد شده است.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی لرستان دکتر امین سلاحورزیان لرستان اشتغال


نظر شما :