دومین جشنواره دانشجویی فرهنگی‌هنری اقوام ایران زمین برگزار می‎شود

۰۹ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۴ کد : ۲۸۵۱۹ فرهنگی
با همت مرکز تخصصی فرهنگ و ادبیات بومی جهاد دانشگاهی لرستان دومین جشنواره دانشجویی فرهنگی‌هنری اقوام ایران زمین برگزار می‎شود.
دومین جشنواره دانشجویی فرهنگی‌هنری اقوام ایران زمین برگزار می‎شود

دومین جشنواره دانشجویی فرهنگی‌هنری اقوام ایران زمین در راستای تقویت، هم افزایی و وحدت اقوام ایران زمین توسط مرکز تخصصی فرهنگ و ادبیات بومی جهاد دانشگاهی لرستان سال آینده، نیمه دوم اردیبهشت‌ماه سال ۱۴۰۰ در خرم‌آباد برگزار خواهد شد.

گفتنی است که وحدت اقوام ایران زمین، حماسه‌ها و اسطوره‌های اقوام ایران زمین،آیین‌ها و آداب و سنن اقوام ایران زمین، سبک زندگی اقوام ایران زمین (پوشش، خوراک، مسکن و...) جایگاه نمادها و شاخص‌های ملی نزد اقوام ایران زمین، نقش‌آفرینی اقوام ایران زمین در هشت سال دفاع مقدس، مواریث تاریخی و فرهنگی اقوام ایران زمین، جایگاه اقلیم، محیط زیست و منابع طبیعی نزد اقوام ایران زمین، گردشگری و اکوتوریسم در مناطق ایران زمین و مشاغل و فعالیت‌های اقتصادی فرهنگی مختص به اقوام ایران زمین از جمله محورهای این همایش هستند.

همچنین فیلم مستند  کوتاه و عکس  بخش‌های جشنواره دانشجویی فرهنگی‌هنری اقوام ایران زمین را تشکیل می‌دهند. به همین منظور علاقه مندان جهت شرکت در این جشنواره میتوانند به آدرس اینترنتی http://roytab.ir/iranzamin مراجعه کنند.

 مهلت ارسال آثار به جشنواره دانشجویی فرهنگی‌هنری اقوام ایران زمین تا ۲۷ فروردین سال آینده است و با مشارکت استانداری، دانشگاه لرستان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری، آموزش‌وپرورش و صداوسیما برگزار خواهد شد.

اهداف این جشنواره شامل، ارتقاء سطح آگاهی دانشجویان در اقوام مختلف از حوزه‌های مشترک فرهنگی و هویت ایرانی- اسلامی، ترویج و نشر عناصر نمادهای وحدت بخش شامل پرچم ملی، سرود ملی، خط و زبان مشترک و توجه به عناصر هویت ساز مثل اماکن جغرافیایی که متعلق به هم نسل‌ها و اقوام است مانند خلیج فارس، دریای خزر، کوه دماوند، دریاچه ارومیه و...، ترویج مفهوم حاکمیت ملی و سرزمینی با پذیرش اصل تنوع و احترام به اقوام ایرانی، آگاهی بخشیدن، شناسایی و کنترل توطئه‌ها و تهدیدها وفراهم آوردن بستری مناسب برای رشد و شکوفایی آفرینش‌های فرهنگی و هنری دانشجویان از اهداف جشنواره دانشجویی اقوام ایران زمین هستند.


نظر شما :