معاون هماهنگی امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور:

جهاد دانشگاهی لرستان دارای هویت و جایگاه خوبی در کشور است

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۷ کد : ۲۸۱۲۴ اخبار برگزیده ستادی
معاون هماهنگی امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور گفت: ۵۰ درصد سیکل درمان ناباروری کشور در مجموعه جهاد دانشگاهی انجام می‌شود.
جهاد دانشگاهی لرستان دارای هویت و جایگاه خوبی در کشور است

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، دکتر مهدی باصولی در آیین تکریم و معارفه روسای جهاد دانشگاهی لرستان که در محل سالن اجتماعات این واحد برگزار شد، اظهار کرد: مردم لرستان در هشت سال دفاع مقدس نقش‌آفرینی کردند.

وی ادامه داد: در استان‌های مختلف باید به جهاد دانشگاهی توجه و اهتمام شود و این نهاد را در کنار جامعه دانشگاهی استان‌ها دیده شود.

معاون هماهنگی امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور گفت: چنانچه به جهاد دانشگاهی توجه شود می‌تواند خلاهای مختلفی را در جاهای مختلف برطرف کند.

باصولی گفت: در حال حاضر در لرستان جهاد دانشگاهی توانسته ارتباط خوبی با جهاد کشاورزی برقرار کند و هر چه ارتباط این نهادها بیشتر شود خدمات علمی موثرتر ارائه خواهد شد.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی خارج از دانشگاه معنا ندارد و ضرورت دارد دانشگاه لرستان و علوم پزشکی استان دفتری را برای ارائه خدمات فرهنگی به  دانشجویان در اختیار جهاد دانشگاهی قرار دهد، عنوان کرد: خدمات فرهنگی جهاد دانشگاهی فرادانشگاهی است.

معاون هماهنگی امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور گفت: در حال حاضر لرستان در حوزه گیاهان دارویی خوش درخشیده و بام خرم‌آباد و گلخانه کوهدشت با این هدف راه اندازی شده که البته نیازمند بازنگری است تا این حرکت پیش رود.

باصولی تصریح کرد: در کوهدشت انتظار ما برآورد نشد و امید می‌رود مسیری را که پیش رفته مناسب باشد.

وی با بیان اینکه در درمان ناباروری  ۵۰ درصد سیکل درمان کشور در مجموعه جهاد دانشگاهی انجام شده و این درحالیست که ۱۰ درصد مرکز را در اختیار دارد و این نتیجه اعتماد مردم به این نهاد است، عنوان کرد: در لرستان نیز زیرساخت لازم برای مرکز درمان ناباروری مهیاست و این نهاد علمی نیازمند توجه و همکاری بیشتر است.

معاون هماهنگی امور مجلس جهاد دانشگاهی کشور افزود: لرستان پتانسیل و توان بالایی در زمینه کشاورزی و دامپروری دارد و در این راستا بی مانند است.

وی با اشاره به اینکه در حوزه فرهنگی جهاد دانشگاهی دارای خبرگزاری ایسنا، ایکنا و مرکز افکار سنجی ایسپاست که ایسنا بزرگترین خبرگزاری غیردولتی، ایکنا بزرگترین خبرگزاری قرآنی جهان اسلام است، بیان کرد: در انتخابات پیش رو می توان برای سنجش افکار از ظرفیت مرکز افکار سنجی استفاده کرد.

باصولی عنوان کرد:  جهاد دانشگاهی لرستان دارای هویت و جایگاه خوبی در کشور است.

در پایان این جلسه با تقدیر از زحمات دکتر سیدعلی نادر دهقانی، دکتر امین سلاحورزی به عنوان سرپرست جهاد دانشگاهی لرستان معرفی و منصوب شد.


نظر شما :