معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان:

اقدامات جهاد دانشگاهی در مرکز رویان با دنیا برابری می‌کند

۲۷ بهمن ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۳ کد : ۲۸۱۲۲ آخرین اخبار ستادی
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: جهاد دانشگاهی به لحاظ علمی کارهایی در مرکز رویان انجام داده که با دنیا برابری می‌کند.
اقدامات جهاد دانشگاهی در مرکز رویان با دنیا برابری می‌کند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، دکتر محمود ثمینی در آیین تکریم و معارفه رؤسای جهاد دانشگاهی لرستان که در سالن اجتماعات  این واحد برگزار شد، با تبریک ولادت امام محمدباقر(ع) اظهار کرد: این امام همام افراد توانمند و دانشمندی را در مکتب دین اسلام تربیت کردند.

وی با اشاره به رسالتی که بر عهده جهاد دانشگاهی گذاشته شده است، بیان کرد: تعلیم و ترویج فرهنگ و هنر اسلامی در قشر جوان، تولید مواد کمک آموزشی، پیگیری طرح‌های تحقیقاتی، صنعتی و نیمه صنعتی، ارائه خدمات علمی و فناوری و مورد نیاز جامعه، مشارکت در ایجاد زمینه‌های مناسب برای اشتغال فارغ‌التحصیلان و حمایت از آنها برای ایجاد زمینه فعالیت‌های علمی و پژوهشی براساس نیازهای تخصصی جامعه و ... از جمله مأموریت‌های جهاد دانشگاهی بوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: آنچه مهم است این است که جهاد دانشگاهی، جهد، تلاش و کوشش داشته برای رسیدن به اهداف ترسیم شده و در زمینه‌های بسیار زیادی  پیشگام بوده؛ در زمینه کارهای دانش بنیان کارهای ارزشمندی انجام داده است.

ثمینی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی با وجود افراد خدوم، متدین، توانمند، جهادی و نخبه توانست باورغلطی که غرب بر ذهن جوانان گذاشته بود که نمی‌توانیم توسعه پیدا کرده و تولید علم کنیم، را از اذهان جوانان پاک کرد و اینگونه نهادینه کرد که خواستن توانستن است و با وقت گذاشتن می‌توان به اهدافی که ترسیم شده رسید.

وی تصریح کرد: جهاد دانشگاهی به لحاظ علمی کارهایی در مرکز رویان انجام داده که با دنیا برابری می‌کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به اینکه لرستان با داشتن مردم فهیم، مهربان، غیور و دوست داشتنی کمتر توسعه یافته است، افزود: با این وجود جهاد دانشگاهی لرستان  اقدام به انجام کارهای تحقیقاتی و فعالیت‌های آموزشی و ایجاد مرکز درمان ناباروری کرده و ما نیز در کنار جهاد هستیم و هرجا نیاز باشد حمایت خواهیم کرد.

ثمینی بیان کرد: لرستان علاوه بر مواهب الهی دارای نیرو و منابع انسانی فوق‌العاده غنی‌ است که آماده خدمت رسانی به مردم هستند.

وی خاطرنشان کرد: چنانچه جهاد دانشگاهی کشور در راستای توسعه کاری لرستان را یاری بیشتری می‌کرد تلاش‌های این مجموعه برای مردم این دیار ملموس‌تر می‌شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: با ایجاد مرکز درمان ناباروری در لرستان، از استان‌های همجوار مراجعه می‌کنند و این مرکز امیدی برای آینده برخی زوجین  که برای فرزندآوری مراجعه می‌کنند خواهد بود و قطعا این موضوع منجر به نشاط اجتماعی خواهد شد.

ثمینی به اهمیت خدمت رسانی به اقشار جامعه اشاره کرد و با بیان اینکه این مسئولیت‌ها فرصتی بوده که بر عهده ما گذاشته است، عنوان کرد: "بنا به فرموده امام علی (ع) فرصت‌ها مانند ابر در آسمان در حال گذر هستند" و باید حواسمان جمع باشد این فرصت‌ها را بیهوده از دست ندهیم و وقتمان را هدر ندهیم.

در پایان این جلسه با تقدیر از زحمات دکتر سیدعلی نادر دهقانی، دکتر امین سلاحورزی به عنوان سرپرست جهاد دانشگاهی لرستان معرفی و منصوب شد.


نظر شما :