استاندار لرستان: گزارش جهاد دانشگاهی در زمینه طلاق، کار نو و ارزشمند است

۱۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۳ کد : ۲۲۳۶۴ اخبار برگزیده آخرین اخبار
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان استاندار لرستان با تأکید بر اصل آموزش خواستار کاهش آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد شد.
استاندار لرستان: گزارش جهاد دانشگاهی در زمینه طلاق، کار نو و ارزشمند است

سید موسی خادمی در جلسه شورای فرهنگ عمومی که یازدهم شهریورماه برگزار شد، با اشاره به مصوبات جلسه قبل، اظهار کرد: در جلسات گذشته آسیب‌های اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت و در این رابطه تصمیم‌گیری‌هایی به عمل آمد.

وی با اشاره به وجود برخی از آسیب‌های اجتماعی همچون اعتیاد و طلاق در سطح جامعه و ضرورت مقابله با آن‌ها، تصریح کرد: ضرورت دارد پس از بررسی موضوع و تجزیه و تحلیل، یک کار علمی، محاسبه شده و دقیق توسط دستگاه‌های ذیربط در این زمینه انجام پذیرد.

استاندار لرستان بر ریشه‌یابی عوامل فردی و اجتماعی به بررسی موضوع از طریق مطالعات اجتماعی، عوامل محیطی و ریشه‌یابی آسیب‌های اجتماعی به‌منظور ارائه راه حل منطقی تأکید کرد.

خادمی به دلایل مختلفی همچون عوامل فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی در این زمینه اشاره و بر لزوم هدف‌گذاری برای مقابله در این زمینه‌ها تأکید کرد.

وی به گزارشی که توسط جهاد دانشگاهی در زمینه طلاق ارائه شده بود اشاره کرد و گفت: این اطلاعات در نوع خود، کاری خوب، نو و ارزشمند است.

استاندار لرستان مشاوره و آزمایشات پزشکی قبل از ازدواج را در زمینه پیشگیری از طلاق مؤثر دانست و به عوامل اجتماعی و فرهنگی همچون ازدواج در سن پایین نیز اشاره کرد و بر ضرورت برنامه‌ریزی و اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی جامعه در این زمینه تأکید کرد.

خادمی با اشاره به اهمیت مقوله آموزش خاطرنشان کرد: در جهت آموزش و آگاه‌سازی جامعه از بخشی از اعتبارات دستگاه‌های مختلف می‌توان استفاده کرد و با بررسی و ریشه‌یابی دلایل طلاق، مواردی را هدف‌گذاری کرده و از طریق آموزش و دیگر راهکارها این موضوع را در قالب تشکیل کمیته‌های تخصصی در ذیل شورای فرهنگ عمومی مورد بررسی قرار داده تا زمینه کاهش این آسیب اجتماعی فراهم آید.

کلید واژه ها: جهاد دانشگاهی واحد لرستان


نظر شما :