مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان:

ایسنا و ایکنا ظرفیتی بسیار خوب برای لرستان هستند

۲۵ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۵ کد : ۲۱۶۸۲ آخرین اخبار فرهنگی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: ایسنا و ایکنا ظرفیتی بسیار خوب برای لرستان هستند.
ایسنا و ایکنا ظرفیتی بسیار خوب برای لرستان هستند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، احمدحسین فتایی در مراسم تجلیل از خبرنگاران ایسنا و ایکنا که در جهاد دانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: ایسنا و ایکنا ظرفیتی بسیار خوب برای استان هستند.

وی با بیان اینکه با توجه به تغییر رویکرد در حوزه رسانه، اخلاق رسانه‌ای بسیار حائز اهمیت است، ادامه داد: خبرنگاران ایسنا و ایکنای لرستان علاوه بر رسالت و وظایف حرفه‌ای کار خود، اخلاق مداری را رعایت کرده و بسیار بااخلاقند.

فتایی با اشاره به تقارن روز خبرنگار امسال با عید غدیرخم، افزود: رسانه‌ها باید از گذشت و جوانمردی و اخلاقیات امام علی(ع) ایده بگیرند و در عین رعایت چارچوب‌ها با اخلاق و مردم‌دار باشند.

این مسئول با اشاره به ویروس کرونا اضافه کرد: رسانه‌ها در این خصوص نقش بسیار پررنگی برای فرهنگ سازی دارند. قانع کردن مردم و اطلاع رسانی هر که بیشتر در مورد خطر این ویروس منحوس زمینه را برای رعایت الزامات و پروتکل های بهداشتی فراهم می‌آورد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بی‌اخلاقی‌ از طرف برخی از رسانه‌ها نباید دیده شود، خاطرنشان کرد: باید از منیت‌ها عبور کرد و اخلاق مداری را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی افزود: فرصت بسیار کم است، لرستان علی‌رغم ظرفیت‌های زیاد محرومیت‌های تاریخی دارد و نیاز است در چنین شرایطی رسانه‌ها با یکدیگر تعامل داشته و بر توسعه استان تمرکز کنند.

فتایی بیان کرد: از رسانه‌ها انتظار داریم در فضای مجازی اخلاق رسانه‌ای رعایت شود چراکه رفتار رسانه‌ها سرلوحه‌ای برای رفتار مردم است.

این مسئول با بیان اینکه همه خبرنگاران و رسانه‌ها می‌توانند در کنار یکدیگر و دوستانه یک هدف را دنبال کنند، گفت: این هدف چیزی جز توسعه لرستان نیست.


نظر شما :