ششمین کنفرانس بین‌المللی «وب‌پژوهی» مجازی برگزار می‌شود

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۴ کد : ۱۸۷۹۹ پژوهشی
دانشگاه علم و فرهنگ ششمین دوره از کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی را به‌صورت مجازی برگزار می‌کند.
ششمین کنفرانس بین‌المللی «وب‌پژوهی» مجازی برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، ایده‌ی وب‌پژوهی با رویکرد پژوهش در تمام ابعاد حوزه‌ی وب، در سال 1394 مطرح شد و هم‌زمان با شکل‌گیری مرکز وب‌پژوهی در این دانشگاه، دبیرخانه دایمی کنفرانس بین‌المللی وب‌پژوهی نیز تاسیس شد.

این کفرانس بین‌المللی از معدود کنفرانس‌های کشور است که مورد تایید IEEE بوده و مقالات پذیرفته‌شده‌ی آن در پایگاه IEEE Xplore نمایه می‌گردد. افزون‌بر‌این مقالات فارسی کنفرانس نیز هرساله توسط پایگاه اطلاعات علمی جهاددانشگاهی (SID) و پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) نمایه می‌شود.

تاکنون پنج دوره‌ی این کنفرانس به‌صورت متوالی با موفقیت برگزار شده است و طبق روال سال‌های گذشته نیز مقرر بود ششمین دوره‌ی کنفرانس در روزهای سوم و چهارم اردیبهشت‌ماه سال‌جاری برگزار شود، اما به‌دلیل شیوع بیماری کرونا، تصمیم بر آن شد که ششمین دوره‌ی کنفرانس به‌صورت مجازی و در تاریخ 22 خردادماه برگزار شود.

بنابر اعلام دبیرخانه دائمی کنفراس وب‌پژوهی، در ششمین دوره‌ی این کنفرانس، مجموعا 149 مقاله به زبان‌های فارسی و انگلیسی دریافت شده است که از این تعداد، 63 مقاله به‌صورت ارایه‌ی شفاهی و 30 مقاله به‌شکل ارایه‌ی پوستر پذیرفته شده‌اند. هم‌چنین 22 مقاله‌ی برگزیده که امتیازات بیشتری در داوری‌ها کسب کرده‌اند، در روز برگزاری کنفرانس (22 خرداد) به‌صورت مجازی ارایه خواهند شد.

سخنران کلیدی ششمین کنفرانس وب‌پژوهی، پروفسور بهمن جوادی از دانشگاه وسترن سیدنی استرالیا با مقاله‌ی «رایانش ابری و کاربردهای هوشمند» به‌صورت مجازی در این کنفرانس حضور می‌یابد.

دکتر سید سعید هاشمی ریاست کنفرانس را بر عهده داشته و دکتر محمدجواد شایگان‌فرد دبیر ششمین دوره‌ی این کنفرانس خواهد بود.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به پایگاه کنفرانس وب‌پژوهی به نشانی iranwebconf.ir مراجعه کنند.


نظر شما :