پیشران طرح ملی توسعه مشاغل خانگی لرستان، کارآفرین برتر

۲۲ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۷:۵۲ کد : ۲۹۶۴۵ تجاری سازی و اشتغال
سرپرست جهاد دانشگاهی لرستان گفت: پیشران طرح ملی توسعه مشاغل خانگی لرستان، کارآفرین برتر شد.
پیشران طرح ملی توسعه مشاغل خانگی لرستان، کارآفرین برتر

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، دکتر امین سلاحورزیان با بیان اینکه هم‌اکنون طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان با همکاری جهاددانشگاهی و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی اجرا می شود، اظهار کرد: در این طرح افراد کارآفرین که مشاغل خانگی نوین در استان راه‌اندازی کرده بودند به عنوان پیشران شناسایی و معرفی شدند و نقش بسیار تأثیرگذاری در اجرای طرح ملی مشاغل خانگی بر عهده داشتند.

سلاحورزیان ادامه داد: این طرح که در سه مرحله شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغالزایی، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار طراحی شده است، سعی در ایجاد اشتغال و پایدارسازی مشاغل موجود دارد.

وی با اشاره به ویژگی‌های این طرح گفت: توجه به بازار، توانمندسازی متقاضیان و عدم اتکا به وام، توجه به پیشرانان استانی و محلی، شبکه سازی، توجه به نقش و جایگاه برندسازی، کیفیت محصولات و بسته بندی در اتصال به بازار، توجه به تجارت الکترونیک و فروش الکترونیکی محصولات از ویژگی‌های شاخص در اجرای این طرح است.

سلاحورزیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موفقیت یکی از پیشرانان مشاغل خانگی در ایجاد اشتغال برای 400 نفر افزود: سنگین تاج نظری از پیشرانان موفق استان است که برای 300 نفر به صورت مستقیم و 100 نفر به صورت غیرمستقیم در رشته شغلی گلیم بافی اشتغالزایی کرده است.

سرپرست جهاددانشگاهی لرستان خاطرنشان کرد: این بانوی لرستانی با ایجاد اشتغال برای متقاضیان شهرستان کوهدشت در روستای باباعلی، به عنوان کارآفرین برتر کشوری انتخاب شد.

وی تصریح کرد: در هشتمین دوره انتخاب مردمی زنان کارآفرین برتر کشور با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، استاندار لرستان و جمعی از مسئولان استانی از این بانو به عنوان کارآفرین برتر کشوری تجلیل به عمل آمد.

کلید واژه ها: رئیس جهاد دانشگاهی لرستان دکتر امین سلاحورزیان مشاغل خانگی لرستان جهاددانشگاهی لرستان جهاددانشگاهی


نظر شما :