تحلیل‌گر مسائل سیاسی عملیاتی کردن تئوری‌های خشک دانشگاهی توسط جهاد دانشگاهی

۰۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۸:۲۷ کد : ۹۹۶۴ اخبار برگزیده
یک تحلیل‌گر مسائل سیاسی گفت: جهاد دانشگاهی تئوری‌های خشک دانشگاهی را که در حد کاغذ مانده بود عملیاتی کرد که نمونه آن فناوری نانو و سلول‌های بنیادی و درمان ناباروری است.
تحلیل‌گر مسائل سیاسی عملیاتی کردن تئوری‌های خشک دانشگاهی توسط جهاد دانشگاهی
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، امیرعلی حیدر امیری با اشاره به جایگاه ویژه جهاد دانشگاهی در نظام اسلامی، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی پدیده مبارکی در عرصه علم و عمل بود.

وی با ذکر این مطلب که جهاد دانشگاهی تئوری‌های خشک دانشگاهی را در زمینهٔ سلول‌های بنیادی فناوری نانو و زیست‌فناوری در جامعه عملیاتی کرد، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه «گام دوم انقلاب» تأکید زیادی بر پیشرفت در عرصه علم و فناوری و ایجاد زیرساخت‌ها دارد و جهاد دانشگاهی در عرصه علم و ایجاد زیرساخت‌ها می‌تواند نقش مهم و مؤثری را ایفا کند.

امیری با بیان این‌که رهبر معظم انقلاب تأکید دارند موتور پیش‌ران کشور در عرصه علم و فناوری، ایجاد زیرساخت‌های حیاتی، اقتصادی و عمرانی، دستاوردها و نتایج نتیجه ارزشمندی داشته و روزبه‌روز فراگیرتر می‌شود، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب تأکید بر بومی‌سازی علم دارد که جهاد دانشگاهی در عرصه بومی‌سازی علم موفق عمل کرده است به‌طوری‌که چرخه فناوری نانو در ایران به سمت قله‌های رشد رفته و در حال جهش در جهان است.

این تئوریسین و تحلیل‌گر مسائل سیاسی با بیان این‌که تأکید مقام معظم رهبری در بیانیه «گام دوم انقلاب» ایجاد جهش علمی و استفاده از ظرفیت‌های کم‌نظیر جوانان است، اضافه کرد: نیروی جوانان متعهد و کارآمد با زیربنای اصیل ایمانی و دینی پتانسیل بزرگی برای مملکت است.

این مدرس بیانیه گام دوم انقلاب با بیان این‌که جمعیت جوان زیر ۴۰ سال بخش مهمی که بخش مهمی از آن نتیجه موج جمعیتی ایجاد شده در دهه ۶۰ بود فرصت ارزشمندی برای کشور است، ادامه داد: ۳۶ میلیون جمعیت کشور در سنین ۱۵ تا ۴۰ هستند که ۱۴ میلیون آن دارای تحصیلات علمی هستند که با روحیه انقلابی آماده خدمت به‌نظام هستند کمااینکه این جمعیت با زمینه مناسبی به نام جهاد دانشگاهی می‌تواند سازمان‌دهی شوند.

وی با بیان این‌که جمعیت چشم‌گیر جوانان پژوهش‌گر و محققانی که به آفرینش‌های علمی و فرهنگی و سیاسی اشتغال دارند باید توسط جهاد دانشگاهی سازمان‌دهی و به جوانان و به دنیا معرفی شوند، اضافه کرد: امروز جهاد دانشگاهی در چندین عرصه مهم به شکوفایی رسیده است.

امیری با بیان این‌که ایکنا و ایسنا به‌راحتی جای خود را در رسانه‌های برتر کشور و بین‌الملل پیدا کرده‌اند، اضافه کرد: این دو قابل اعتمادترین رسانه‌های کشور هستند که با تحلیل‌های به روز و به موقع و انعکاس اخبار راه‌گشای خیلی از مشکلات هستند.

این تئوریسین و تحلیل‌گر مسائل سیاسی به جایگاه ویژه و تأثیرگذار جهاد دانشگاهی در جامعه و عمل کردن به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره و بیان کرد: جهاد دانشگاهی با تکیه‌بر ظرفیت‌های انقلابی می‌تواند جایگاه انقلابی خود را در بیانیه گام دوم انقلاب تثبیت کند کما این‌که رسالت جهاد دانشگاهی یک رسالت انقلابی است.

نظر شما :