بهره مندی بیش از ۵۰۰۰ نفر از آموزشیاران سواد آموزی استان از آموزشهای مجازی جهاد دانشگاهی استان لرستان

۰۱ مهر ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۰ کد : ۷۶۹۹ آموزشی
بهره مندی بیش از  ۵۰۰۰ نفر از آموزشیاران سواد آموزی استان از آموزشهای مجازی جهاد دانشگاهی استان لرستان


۵۲۰۰ نفر از آموزشیاران نهضت سواد آموزی استان لرستان از آموزشهای توانمندسازی معاونت آموزش  جهاد دانشگاهی واحد لرستان که به صورت مجازی برگزار شده است بهره مند شدند. 

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی واحد لرستان ، احمد عبدی پور معاون آموزش جهاد دانشگاهی با بیان مطلب فوق گفت ؛ در راستای تفاهم نامه ملی منعقد شده بین جهاد دانشگاهی و معاونت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش،  آموزشیاران پس از ثبت نام در سامانه آموزش مجازی جهاد دانشگاهی دوره های توانمند سازی و ارتقا شغلی را در دو سطح عمومی و تخصصی به صورت غیر حضوری فرا گرفته اند .

عبدی پور ضمن اشاره به فرآیند اجرای دوره های مذکور گفت ؛ آموزشیاران پس از ثبت نام اولیه در سامانه Imooc و دریافت کد کاربری و رمز عبور اختصاصی مطالب و محتوای مورد نیاز  را در قالب ۴۳۰ کلیپ ویدئویی منتشر شده دریافت و پس از مطالعه فیلم ها ، در آزمون ارزشیابی شرکت میکنند . 

معاون آموزش جهاد دانشگاهی واحد لرستان گفت : به منظور تسهیل در امر دریافت محتوای تولید شده ، علاوه بر امکان دانلود مطالب ،آموزشیاران با مراجعه به مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی و دفاتر سوادآموزی مستقر در ادارات آموزش و پرورش مطالب ارائه شده را درقالب لوح فشرده مباحث تخصصی و عمومی به صورت مجزا دریافت کرده اند . 

مهندس عبدی پور بااشاره به نحوه برگزاری آزمون توانمند سازی گفت : بر اساس توافق صورت گرفته کلیه فرآیند آزمون اعم از تعیین زمان و مکان آزمون توسط آموزشیاران و شرکت در آزمون پایانی بصورت مجازی بوده و آموزشیاران بایستی به ۱۰۰ سوال طراحی شده در ۳ سطح آسان ، متوسط و سخت پاسخ دهند . 

وی هدف از این ارزشیابی را شناسایی آموزشیاران توانمند عنوان کرد و  گفت طبق بخشنامه های صادره از سوی معاونت سواد آموزی وزارت آموزش و پرورش شرط ادامه همکاری مراکز نهضت با آموزشیاران موفقیت در این آزمون بوده و صرفا کسانی که موفق به دریافت گواهی نامه پایانی بشوند میتوانند با نهضت همکاری کنند .

وی در پایان با اشاره به مراکز ایجاد شده گفت ، به منظور رفاه حال آموزشیاران و دسترسی راحت تر به مراکز آزمون ، ۱۰ مرکز آزمون با ظرفیت تقریبی ۲۵۰ نفر در هر سانس در ۹ شهرستان استان ایجاد شده است که آموزشیاران همزمان با سراسر کشور در این آزمونها شرکت میکنند .

عبدی پور زمان اعلام نتایج را اوایل آبانماه اعلام کرد و گفت برای کسانی که در این آزمون ها موفق به کسب نمره قبولی بشوند گواهی نامه ۱۲۶ ساعتی جهاد دانشگاهی صادر و برای کسانی که در این آزمون نمره قبولی رتبه کسب نکنند ، آزمون مجدد با ساز و کار اجرایی که متعاقبلا اعلام میگردد ، برگزار خواهد شد . 

وی با اعلام اینکه تمام تمهیدات لازم ازقبیل سایت مناسب ، اطلاع رسانی کافی ، تعامل با دیگر متولیان آزمون انجام شده است ، بیان داشت طبق برنامه زمانبندی اعلام شده ، تمام شرکت کنندگان لرستانی حداکثر تا ۱۱ مهر در این آزمون ها شرکت خواهند کرد .


نظر شما :