با همت اداره کل مدیریت بحران استانداری و همکاری جهاد دانشگاهی واحد لرستان مرحله اول دوره آموزشی مدیریت بحران برگزار شد

۰۹ مرداد ۱۳۹۶ | ۰۰:۰۰ کد : ۷۶۲۸ آموزشی
با همت اداره کل مدیریت بحران استانداری و همکاری جهاد دانشگاهی واحد لرستان مرحله اول دوره آموزشی مدیریت بحران برگزار شد

دوره آموزشی ۲ روزه مدیریت بحران روز یکشنبه با حضور اعضای شورای مدیریت بحران شهرستانهای بروجرد،دورود،ازنا و الیگودرز در محل دانشگاه آزاد اسلامی دورود آغاز شد.
در این کارگاه آموزشی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت:این کارگاه آموزشی بسیار جذاب و آموزنده است و برای مدیران در شرایط مواجهه با بحران بسیار ضروری و مؤثر است
محمد اصلانی بیان داشت:در مواقع بحران یک مدیر با گذراندن دوره های آموزشی کارآزموده شده و جهت مقابله با شرایط بحرانی آماده خواهند شد.

وی با بیان اینکه بحران فضای مجازی،اقتصادی،اجتماعی و انرژی از جمله بحران های موجود هستند افزود:ما مدیران می بایست آمادگی و شرایط توانمندی و توانمندسازی در شرایط بحرانی در حوزه کاری خود را داشته باشیم.

اصلانی با تأکید بر تدوین سند مدیریت بحران در شهرستانها و بخش های تابعه گفت:عموم مردم اعم از دهیاران،اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا،معلمان و مدیران آموزش و پرورش می بایست اقدامات اساسی در شرایط بحرانی را بدانند

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مردم آمادگی مقابله با پدیده های طبیعی را ندارند افزود:آموزش مدیریت بحران به اقشار مختلف مردم بویژه روستائیان می بایست در اولویت اقدامات مدیران باشد

وی با تأکید بر برگزاری مانور زمان صفر در شهرستانها گفت:برگزاری این مانورها سرعت آماده شدن دستگاه های امدادرسان و اعضای مدیریت بحران را مشخص خواهد کرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد:حدود ۵۰ روز تا فصل پاییز باقی مانده که می بایست در این مدت روان سازی و هدایت آبهای سطحی در شهرها صورت پذیرد.

وی اضافه کرد:محورهای مواصلاتی روستاها توسط راهداری و همچنین جداول سطح شهر توسط شهرداری بررسی شده و در صورت لزوم اصلاح و بازسازی شوند.

اصلانی تصریح کرد:فرمانداران و مدیران جهت آمادگی بیشتر آموخته های حاصل از این کارگاه آموزشی را هر ۶ ماه یکبار مرور و تکرار کنند.

در این نشست مدیرکل بحران استان لرستان گفت:این کارگاه آموزشی برای تعداد ۱۴۰ نفر از اعضای شورای مدیریت بحران شهرستانهای بروجرد،دورود،ازنا و الیگودرز در دورود برگزار خواهد شد

رضا آریایی هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی را آشنایی مدیران با حوادث و مدیریت بحران عنوان کرد و افزود:در این کارگاه راهکارهایی به مدیران داده خواهد شد و سناریویی برای مقابله با یک حادثه فرضی برای شرکت کنندگان مطرح خواهد شد که روی آن کار کنند.

وی اظهار داشت:این دوره آموزشی هفته آینده برای سایر شهرهای استان در خرم آباد برگزار خواهد شد.

آریایی بیان داشت:در روز نخست کارگاه آموزشی مدیریت بحران در دورود کلاسهایی با موضوع مدیریت در بحران،ایجاد اردوگاه موقت و اسکان اضطراری،مباحث ایمنی و افکار عمومی،تشخیص هویت اجساد،مدیریت درمان،حقوق در مدیریت بحران و بازسازی شریانهای اصلی توسط اساتید استانی و کشوری تدریس شد.

وی خاطرنشان کرد:در روز دوم این کارگاه اعضای شورای بحران هر یک از شهرستانها سناریویی با موضوع زلزله تهیه و ارائه خواهند داد

مدیرکل بحران استان لرستان افزود:در پایان این کارگاه عملکرد شهرستانها جمع بندی خواهد شد و تیم های برتر از اول تا سوم معرفی خواهند شد .


نظر شما :