رئیس جهاد دانشگاهی لرستان خبر داد: موافقت با تاسیس مرکز ناباروری توسط جهاد دانشگاهی در خرم‌آباد از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

۱۹ دی ۱۳۹۴ | ۰۰:۰۰ کد : ۷۴۲۸ تجاری سازی و اشتغال
رئیس جهاد دانشگاهی لرستان خبر داد: موافقت با تاسیس مرکز ناباروری توسط جهاد دانشگاهی در خرم‌آباد از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان از موافقت با تاسیس مرکز درمان ناباروری توسط جهاد دانشگاهی در خرم‌آباد از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان دکتر سید علی نادر دهقانی‌الوار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، در این باره بیان کرد: با عنایت به پیگیری‌های به عمل آمده جهت راه‌اندازی مرکز پژوهشی- درمانی رویان در استان لرستان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاسیس مرکز درمان ناباروری توسط جهاد دانشگاهی استان در شهر خرم‌آباد موافقت کرد.

وی اضافه کرد: این موافقت براساس نظریه سطح‌بندی وزارت بهداشت در کشور با موضوع راه‌اندازی مراکز درمان ناباروری در چند استان براساس فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص موضوعات جمعیتی بوده و لرستان یکی از استان‌هایی است که براساس این سطح‌بندی می‌بایست الزاما نسبت به راه‌اندازی این مرکز اقدام کند.

دکتر دهقانی‌الوار ادامه داد: در این راستا جلسه‌ای با حضور استاندار محترم لرستان، رئیس محترم جهاد دانشگاهی کشور، رئیس پژوهشگاه رویان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی در دفتر مرکزی جهاد دانشگاهی برگزار و مقرر شد که با همکاری و مشارکت استان و مجموعه جهاد دانشگاهی، مرکز درمانی- پژوهشی رویان در لرستان راه‌اندازی شود.

عضو هیئت علمی جهاد دانشگاهی لرستان تصریح کرد: بر همین اساس و با همکاری بسیار خوب دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان پیگیری برای اخذ مجوزهای لازم آغاز و در تاریخ نهم دی‌ماه ۹۴ موافقت وزارت بهداشت با راه‌اندازی مرکز درمانی استان توسط جهاد دانشگاهی اعلام شد.

دهقانی‌الوار در خاتمه گفت: در صورتی که سایر دستگاه‌ها همکاری لازم را به عمل آورند در کوتاه‌ترین زمان ممکن این مرکز که می‌تواند خدمات بسیار خوبی در حوزه ناباروری در استان انجام دهد؛ راه‌اندازی خواهد شد.

 


نظر شما :