برگزاری دومین جلسه رسمی شورای هماهنگی فن بازار استان

۱۶ دی ۱۳۹۴ | ۰۰:۰۰ کد : ۷۴۲۷ تجاری سازی و اشتغال
برگزاری دومین جلسه رسمی شورای هماهنگی فن بازار استان

در پانزدهم دی ماه دومین جلسه رسمی شورای هماهنگی فن بازار استان با حضور اعضاء جلسه در دفتر ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان، در این جلسه دکترسید علی نادر دهقانی‎الوار با بیان اینکه متأسفانه در بحث فن‎بازار در استان تنها هستیم و در کشور نیز وضعیت همینگونه است، گفت: در حال حاضر روند تولید فناوری در کشور مطلوب نیست و باید تدابیر و برنامه‎های جامعی تدارک دیده شود.وی ادامه داد: این موضوع برمی‎گردد به اینکه همتی از سوی دستگاه‎های اجرایی و دستگاه‎هایی که باید فناوری را خریداری کنند وجود ندارد؛ این واقعیتی است که در کشور ما وجود دارد.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی لرستان تصریح کرد: بانک‎ها و سیستم‎های اداری نیازمند فناوری‎های خاص، اصلاح فناوری‎های در اختیار و بهینه کردن آن هستند و ضرورتاً باید تقاضاهای خود را ارائه کنند.

وی اضافه کرد: این جلسه فضای خوبی است تا به این جمع‎بندی برسیم که چطور می‎توانیم تقاضاهای فناوری استان را دریافت کنیم.

دکتر دهقانی‎الوار تاکید کرد: خیلی از اعضای شورا از جمله ما نسبت به فن‎بازار اطلاعات کاملی ندارند چون فن‎بازار و سرفصل کاری آن موضوع جدیدی در کشور و استان است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان با بیان اینکه لازم است تورهای گردشگری متعددی جهت بازدید از روند تولید و عرضه فناوری برگزار شود، اعلام آمادگی کرد اولین تور را در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برگزاری کارگاه‎های فروش فناوری و تجاری‎سازی می‎توانند به عنوان یک گام مهم کمک زیادی جهت توانمندسازی باشند.

دکتر دهقانی‎الوار با بیان اینکه هر کدام از دستگاه‎ها یک نماینده تام‎الاختیار برای ارتباط بیشتر با فن‎بازار معرفی کنند، اظهار کرد: نیازمند این هستیم دستگاه‎های اجرایی به غیر از دستگاه‎های پژوهشی حتماً یک ارتباط دوسویه و مرتبی با مجموعه فن‎بازار داشته باشند.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان اضافه کرد: مهندس بازوند، استاندار لرستان تأکید زیادی روی فن‎بازار دارند و در جلسه‎ای که با ایشان داشتیم از فن‎بازار به عنوان یک خلأ در استان یاد کردند و در حال حاضر باید با برنامه‎ریزی در راستای نظرات ایشان و تحقق برنامه‎های کلان اقدامات عملیاتی و کاربردی انجام شود.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی لرستان گفت: برای اینکه به سمت تجاری‎سازی، تولید فناوری و اقتصاد دانش‎بنیان حرکت کنیم قطعاً باید این زیرساخت‎ها در کشور و استان ایجاد و فن‎بازار به عنوان یک زیرساخت مهم تجاری‎سازی دانش متعلق به جهاد دانشگاهی نیست و متعلق به همه دستگاه‎های اجرایی استان است.

 


نظر شما :