افتتاح نهالستان کانون همیاران طبیعت جهاد دانشگاهی لرستان

۲۵ آذر ۱۳۹۴ | ۰۰:۰۰ کد : ۷۴۱۲ فرهنگی
افتتاح نهالستان کانون همیاران طبیعت جهاد دانشگاهی لرستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحدلرستان، دکتر سیدعلی نادر دهقانی‎الوار در مراسم افتتاحیه نهالستان کانون همیاران طبیعت جهاددانشگاهی لرستان ضمن عرض خیرمقدم به مسئولین و اعضای کانون، بیان کرد: ما دراستان‎مان فعالیت‎های متنوعی را انجام می‎دهیم و یکی از کارهایی که در دستور کارمان در جهاد دانشگاهی بوده و هست و مورد توجه نیز قرار گرفته این است که فعالیت‎های دانشجویی را سازمان‎دهی کنیم و این فعالیت‎ها را در مسیر توسعه استان جهت دهیم.

وی اضافه کرد: امروزه استان ما به لحاظ زیست محیطی و منابع طبیعی باچالش‎هایی مواجه شده است و همه ما اعتقاد داریم که این چالش‎ها بخشی از آن به خاطراین است که دانشگاهیان ما در این سازندگی و در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست مشارکت‎های خوبی نداشتند.

دکتر دهقانی‎الوار با اشاره به کانون همیاران طبیعت جهاد دانشگاهی لرستان اظهار کرد: در جهاد دانشگاهی تشکیلاتی را با نام کانون همیاران طبیعت راه‎اندازی کرده‎ایم که همه اعضای آن دانشجو هستند و جهاد دانشگاهی تنها یک مدیریت کلی بر روی آن دارد و کل کار و قالب اصلی این کانون دانشجوست.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی لرستان با اشاره به راه‎اندازی نهالستان کانون همیاران طبیعت گفت: امیدوارم این قدمی که برداشته می‎شود برای استان و شهر خرم‎آبادمفید باشد و این فعالیت بتواند پایه و اساسی برای فعالیت‎های متنوع دیگری که جهاددانشگاهی در سطح استان انجام می‎دهد، باشد.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد جهاددانشگاهی این است که ما باید به سمت فعالیت‎های دانش‎بنیان در کشور و استان روی بیاوریم و خوشبختانه تا به حال این نهاد در سطح کشور کارهای خوبی انجام داده است.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان اظهار کرد: من اعتقاد دارم با همراهی خوبی که دوستان در مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی داشتند راه‎اندازی این نهالستان باخیر و برکت همراه خواهد بود و برای استان مفید و موثر باشد.

دکتر دهقانی‎الوار در خاتمه از تمامی مسئولین و فعالان زیست محیطی و اعضای کانون همیاران طبیعت به خاطر شرکت در برنامه قدردانی و تشکر کرد.


نظر شما :