برگزاری نمایشگاه عکس مَحرم مُحرم در جهاد دانشگاهی لرستان

۱۵ آذر ۱۳۹۴ | ۰۰:۰۰ کد : ۷۳۹۲ فرهنگی
برگزاری نمایشگاه عکس مَحرم مُحرم در جهاد دانشگاهی لرستان

نمایشگاهی از آثار برگزیده سومین دوره سوگواره عکس مَحرم مُحرم در مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی لرستان برپا شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان امین آزادبخت مدیر فوق برنامه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی لرستان در حاشیه این نمایشگاه در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، بیان کرد: سوگواره عکس مَحرم مُحرم با هدف ترویج فرهنگ اصیل عاشورایی مردم لرستان به همت معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان برگزار شد.

وی اضافه کرد: مردم لرستان از دیرباز با عزاداری مختص به خود در مناقب اهل بیت(ع) سوگواری این عزیزان را برپا کرده‎اند و با این کار قصد در شناختن هرچه بیشتر این فرهنگ داشتیم.

آزادبخت ادامه داد: عشق به خاندان عصمت و طهارت به‎ویژه حضرت سیدالشهدا(ع) در قلوب مردم لرستان ستودنی و مثال‎زدنی است. کمال این ارادت و عشق زمانی است که با ترکیب فرهنگ کهن این دیار با مراسم مذهبی عبادی دهه محرم صحنه‎های به یادماندنی خلق می‎شود که تبلور آن نشان دهنده شعور، ایمان و ارادت صادقانه قوم لر به خاندان مطهر پیامبر اسلام(ص) است.

مدیر فوق برنامه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی لرستان با اشاره به این جشنواره، گفت: دبیرخانه این سوگواره همزمان با شروع ماه محرم داده شد و تا هفدهم ماه محرم آثار هنرمندان در دو بخش موبایل و دیجیتال به آن ارسال شد.

وی ادامه داد: 180 اثر به این دبیرخانه وصول و پس از بررسی 30 اثر پذیرفته و 7 مورد نیز شایسته تقدیر و به آنها جوایز نفیسی همراه با لوح تقدیر اهدا شد.


نظر شما :