تجلیل از عوامل اجرایی پویش چتر شیشه‎ای در جهاد دانشگاهی؛

۰۷ آذر ۱۳۹۴ | ۰۰:۰۰ کد : ۷۳۹۱ فرهنگی
تجلیل از عوامل اجرایی پویش چتر شیشه‎ای در جهاد دانشگاهی؛

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان ، دکتر سید علی نادر دهقانی الوار در مراسم تجلیل از عوامل اجرایی پویش چتر شیشه‎ای با تقدیر از تمامی برگزارکنندگان این حرکت فرهنگی بیان کرد: جهاد دانشگاهی در کل کشور بازوی شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده و فرامین آن را پیگیری می‎کند و به عنوان یک نهاد مولد، فعالیت‎های جدید و زیادی را اجرا می‎کند.

وی اضافه کرد: در حوزه فرهنگی جهاد دانشگاهی سازمان دانشجویی را دارد که فعالیت‎های دانشجویی پراکنده را سامان‎دهی کرده و با برنامه‎ریزی آنها را منسجم می‎کند.

دکنر دهقانی با بیان اینکه کاری که ما در سازمان دانشجویی انجام می‎دهیم بسیج و ساماندهی تمام فعالیت‎های متنوع دانشجویی است، اظهار کرد: کشور برای توسعه به ساختار مولد نیاز دارد که این ساختار مولد، دانشجو است.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی لرستان تصریح کرد: در کشور جهاد دانشگاهی نقش‎آفرینی‎های زیادی کرده است. به طور مثال در حوزه پزشکی ایران را در رتبه 10 کشور برتر دنیا قرار داده و در بحث نفت نیز کارهای خوبی انجام گرفته است.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد لرستان در ادامه گفت: زیر پوست شهر خبرهای خوبی نداریم در این مدت که درگیر پویش چتر شیشه‎ای بودیم دیدیم که علیرغم اینکه مردم شایسته و نجیبی داریم اما واقعا آنها افرادی محروم هستند.

دکتر دهقانی با بیان اینکه پویش چتر شیشه‎ای حرکت بسیار خوبی بود، بیان کرد: در نظام جمهوری اسلامی هر کسی هرکاری که از دستش برمی‎آید باید برای محرومین انجام دهد، قبلا نیز جهاد دانشگاهی در کمک به محرومین فعالیت‎های زیادی در روستاهای کمتر برخوردار انجام داده که انعکاس‎های خوبی داشته است. در این فعالیت‎ها دانشجو متوجه می‎شود که دردهای جامعه چیست و چه کارهایی باید برای رفع آنها انجام دهد.

وی یادآور شد: سازمان‎هایی که برای این کارها به وجود آمده‎اند باید بیشتر کار کنند و مردم را مورد حمایت بیشتری قرار دهند. فعالیت‎های جهت‎ساز دانشجویان در مسائل اجتماعی، زیربنایی، عمرانی و... باید ساماندهی شود و جهاد دانشگاهی در این زمینه پیشتاز بوده است.

دکتر دهقانی الوار با بیان اینکه کارهایی شایسته مانند پویش چتر شیشه‎ای در استان نیازمند همراهی، هم‎فکری و تلاش بیشتر همه دستگاه‎ها است، اضافه کرد: جهاد دانشگاهی استان 80 نفر نیروی تمام‎وقت دارد و حدود 2 هزار نیرو نیز به صورت همکار با این نهاد همکاری می‎کنند که با یک برنامه‎ریزی ساده و به همت آنها توانسته‎‎ایم کارهای خوبی انجام دهیم.

در ادامه این مراسم حبیب‎الله خجسته پور فرماندار خرم آباد با گرامی‎داشت هفته بسیج، بیان کرد: این ایام زمانی برای قدردانی از زحمات کسانی است که با جان فشانی و ایثارگری در راه وطن نهال نورسته انقلاب را آبیاری کردند. اگر جانفشانی این عزیزان نبود قطعا امروز این امنیت وجود نداشت.

وی با بیان اینکه مشارکت و خدمت رسانی به مردم در تمام دنیا پذیرفته شده است، اضافه کرد: امروزه دولت‎ها نقش راهنما دارند و بسترساز فعالیت‎های مردم هستند. مردم باید خود در خدمت همدیگر باشند.

خجسته پور ادامه داد: بحث مشارکت علاوه بر اینکه مبحثی علمی است در آیات قرآنی نیز به آن تأکید زیادی شده است و چه کاری برتر از خدمت به مردم وجود دارد. از دیرباز خدمت به مردم در تاریخ ایران وجود داشته و ما در گذشته عیاران را داشتیم که به مظلومان کمک می‎کردند.

فرماندار خرم‎آباد تصریح کرد: جنبش‎های امروز علمی شده‎اند و تشکل‎ها، سمن‎ها و نهادهای زیادی به وجود آمده‎اند که عام‎المنفعه کار می‎کنند و وظیفه اصلی آنها کمک به نیازمندان و گام برداشتن در این زمینه است.

فرماندار خرم‎آباد با اشاره به پویش چتر شیشه‎ای گفت: این کار شاید ارزش مادی زیادی نداشته باشد اما از ارزش معنوی فراوانی برخوردار است؛ نهادهای حمایتی اگر کمک مردم و خیرین نباشد راه به جایی نمی‎برند. این کار می‎تواند شروع خوبی برای حمایت مردم از این نهادها باشد که باید تداوم بیشتری داشته باشد.

لازم به ذکر است این پویش به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی واحد لرستان و با همکاری تعدادی از تشکل‎های مردمی مانند کانون همیاران طبیعت، خبرگزاری ایسنا، خبرگزاری یافته، انجمن بلوط‎بان و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد خرم‎آباد و کانون دانشجویی حامیان محرومین جهاد دانشگاهی و انجمن مردمی"پایان کارتن‎خوابی" تشکیل شد.


نظر شما :