مدیر فوق برنامه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی لرستان خبر داد: برگزاری پویش"چتر شیشه‎ای" در استان

۱۹ آبان ۱۳۹۴ | ۰۰:۰۰ کد : ۷۳۷۶ فرهنگی
مدیر فوق برنامه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی لرستان خبر داد: برگزاری پویش"چتر شیشه‎ای" در استان

مدیر فوق برنامه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی لرستان گفت: پویش چتر شیشه‎ای با موضوع جمع‎آوری لباس گرم برای اهدا به نیازمندان لرستانی راه‎اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان امین آزادبخت ، با اعلام این خبر افزود: این پویش به همت سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی واحد لرستان و با همکاری تعدادی از تشکل‎های مردمی مانند کانون همیاران طبیعت، انجمن بلوط‎بان و جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد خرم‎آباد و کانون دانشجویی حامیان محرومین جهاد دانشگاهی و انجمن مردمی"پایان کارتن‎خوابی" تشکیل شده است.

وی ادامه داد: این پویش از 16 آبان ماه فعالیت خود را آغاز کرده است و تا 21 آبان ماه هدایای مردمی را دریافت خواهد کرد.

آزادبخت اظهار کرد: این پویش با هدف ترویج فرهنگ نوع‎دوستی و مسئولیت‎پذیری در بین قشر جوان و دانشجو تشکیل شده است و امیدواریم این نوع فعالیت‎ها فتح بابی برای سایر برنامه‎های خیرخواهانه و اجتماعی در سطح استان شود.

وی ادامه داد: برای این پویش چهار کمیته تخصصی با عناوین کمیته تبلیغات و اطلاع‎رسانی، شناسایی، دبیرخانه، توزیع و پشتیبانی تشکیل شده است که هر کدام به صورت متمرکز فعالیت خود را انجام می‎دهند.

آزادبخت با بیان اینکه امروزه فضای مجازی و نرم‎افزارهای ارتباطی فرصت خوبی را برای اجرای جریان‎های فرهنگی و تبلیغات و اطلاع‎رسانی ایجاد کرده است، خاطرنشان کرد: بیشتر تبلیغات و اطلاع‎رسانی این پویش فرهنگی در شبکه‎های اجتماعی تلفن همراه صورت پذیرفته است و شهروندان زیادی از این حرکت فرهنگی اطلاع یافته‎اند.

آزادبخت با بیان اینکه شهروندان لرستانی حمایت خوبی از این پویش انجام داده‎اند، یادآور شد: تا به امروز بیش از 2000 دست لباس جمع‎آوری شده است و امید می‎رود تا پایان این طرح حدود 5000 البسه برای نیازمندان استان جمع‎آوری شود.

مدیر فوق برنامه معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی لرستان اذعان کرد: لرستانی‎های مقیم سایر شهرهای کشور از جمله تهران هم استقبال مناسبی از این حرکت داشته‎اند و در این امر خیر مشارکت داشته و هدایای خود را به دبیرخانه ارسال کرده‎اند.

آزادبخت گفت: انتظار می‎رود دستگاه‎های حمایتی استان با برنامه‎ریزی و اولویت‎بندی هر چه بیشتر، نسبت به شناسایی نیازمندان واقعی استان و تحت پوشش قرار دادن آنها اقدام کنند.

وی افزود: دستگاه‎های حمایتی با اجرای طرح‎های خلاقانه و همچنین حمایت از تشکل‎های مردمی می‎توانند فرهنگ مسئولیت‎پذیری و نوع‎دوستی را در جامعه ترویج دهند.

 


نظر شما :