در دیدار با سفیر اسپانیا؛ سرپرست معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان: تمرکز جهاد دانشگاهی روی پروژه‎هایی است که تبدیل به محصول و درآمد می‎شوند

۱۱ مرداد ۱۳۹۴ | ۰۰:۰۰ کد : ۷۳۰۸ پژوهشی
در دیدار با سفیر اسپانیا؛ سرپرست معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان: تمرکز جهاد دانشگاهی روی پروژه‎هایی است که تبدیل به محصول و درآمد می‎شوند

سرپرست معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان گفت: کشور اسپانیا تجربیات خود را در حوزه مدیریت و مصرف انرژی به این نهاد انتقال دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، محمد صارمی در نشست سفیر اسپانیا در ایران با روسای دانشگاه‎های لرستان، افزود: جهاد دانشگاهی نهادی است که صرفاً فعالیت آموزشی انجام نمی‎دهد و مهم‎ترین فعالیت این سازمان انجام پروژه‎ها و کارهای پژوهشی است.

وی با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی در حوزه پژوهش‎های کاربردی و تحقیقاتی موردنیاز کشور تحقیقات و فعالیت‎های گسترده‎ای دارد، بیان کرد: بیشترین تمرکز این نهاد روی پروژه‎هایی است که تبدیل به محصول و درآمد می‎شوند.

این مقام مسئول ادامه داد: ایده‎های فراوان و مختلفی در جهاد دانشگاهی و معاونت پژوهشی آن وجود دارد که به دلیل نبود یک نهاد حمایتی متاسفانه عقیم مانده و گاهاً زمان مصرف آنها می‎گذرد.

سرپرست معاونت پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان اظهار کرد: در صورت حمایت از این ایده‎ها و طرح‎های فن‎آورانه، درآمدزایی زیادی خواهد شد و اقتصاد دانش بنیان شکل خواهد گرفت.

صارمی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی لرستان با هدف حفظ منابع انرژی استان به حوزه مدیریت و بهینه‎سازی مصرف انرژی ورود پیدا کرده است از سفیر اسپانیا در ایران درخواست همکاری با این نهاد در این حوزه داشت و تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم تکنسین‎هایی را از جهاد دانشگاهی به کشور اسپانیا جهت فراگیری مباحث مربوط به مدیریت و مصرف بهینه انرژی اعزام کنیم چراکه اسپانیا در بحث انرژی‎های نو جزو 5 کشور اول در جهان است.


نظر شما :