/ ۳۵ سال مدیریت جهادی/ معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان: این نهاد می‎تواند استعدادها را ساماندهی و مدیریت کند

۱۰ مرداد ۱۳۹۴ | ۰۰:۰۰ کد : ۷۲۹۶ پژوهشی
/ ۳۵ سال مدیریت جهادی/ معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان: این نهاد می‎تواند استعدادها را ساماندهی و مدیریت کند

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان گفت: این نهاد می‎تواند مسبب اتفاقات بسیارخوبی در استان شود.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان، دکتر صارمی با تبریک فرارسیدن سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی با اشاره به اهمیت و نقش این نهاد انقلابی در پیشبرد علم و پژوهش کشور، افزود: جهاد دانشگاهی پل ارتباطی میان ایده‎های فن‎آورانه و صنعت است تا صاحبان ایده‎ای که تخصص کافی در زمینه ارتباطات نداشته و شناخت کافی از الفبای ثبت کار و تولید صنعتی ندارند، ساماندهی شده و به این ترتیب اقتصاد دانش بنیان را شکل دهند.

وی بیان کرد: اگر جهاد دانشگاهی و به خصوص حوزه پژوهشی آن مورد حمایت قرار گیرد، افراد صاحب ایده ساماندهی خواهند شد و با ایجاد یک تیم فن‎آور و توانمند اتفاقات بسیار خوبی در توسعه استان و کمک به اقتصاد لرستان رخ خواهد داد.

این مقام مسئول ادامه داد: حمایت جهاد دانشگاهی از نخبگان، مبتکرین و صاحبان ایده موجب می‎شود که استعدادهای استان هدر نرفته و بسیاری از علوم و تکنولوژی‎ها برای اولین بار به صورت بومی تولید شوند.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان اضافه کرد: جهاد دانشگاهی با ارتباط دادن ایده‎های فن‎آورانه به صنعت موجب تشویق مبتکرین به پیگیری طرح‎ها و ایده‎های خود شده و از طرفی زمینه صنعتی شدن آنها را به وجود می‎آورد.

صارمی اظهار کرد: در طول زمان تحریم، دانش بسیاری از کالاها و تجهیزاتی که به کشور وارد نمی‎شد براساس قراردادهای جهاد دانشگاهی با وزارت‎خانه متبوع، توسط این نهاد بومی‎سازی شد و محصولات متعددی به تولید زسیدند و نمونه‎های این توانمندی در عرصه‎هایی چون صنعت، پزشکی، نفت و... وجود دارد.

وی با اشاره به برخی از دستاوردهای جهاد دانشگاهی واحد لرستان در حوزه پژوهشی، تصریح کرد: اولین مرکز فنی مهندسی مدیریت و بهینه‎سازی مصرف انرژی کشور در استان توسط این نهاد انقلابی راه‎اندازی شد و برای اولین بار یک طرح بزرگ ملی با سیستم حمل و نقل ریلی کشور اجرا شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی لرستان تمرکز خود را روی بهینه‎سازی انرژی متمرکز کرده است و طرح خانه‎های هوشمند را در دستورکار خود دارد.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی لرستان با بیان مهم‎‏ترین قابلیت‎های جهاد دانشگاهی و نیروهای این نهاد انقلابی، یادآور شد: مهم‎ترین شاخصه این نهاد فعالیت و کار جهادی و بازدهی بالا با کمترین امکانات است.

 


نظر شما :