با هدف ساماندهی مصرف انرژی و مدیریت منابع آب؛ اولین مرکز خدمات تخصصی پژوهشی جهاد دانشگاهی مجوز گرفت

۰۴ مرداد ۱۳۹۴ | ۰۰:۰۰ کد : ۷۲۹۲ پژوهشی
با هدف ساماندهی مصرف انرژی و مدیریت منابع آب؛ اولین مرکز خدمات تخصصی پژوهشی جهاد دانشگاهی مجوز گرفت

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد لرستان از راه‎اندازی مرکز مدیریت و بهینه‎سازی مصرف انرژی در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد لرستان، دکتر محمد صارمی با اعلام این خبر گفت: خوشبختانه پس از پیگیری‎های مستمر مجوز مرکز مدیریت و بهینه‎سازی مصرف انرژی برای استان توسط جهاد دانشگاهی صادر شد.

وی با بیان اینکه این مجوز توسط سازمان مرکزی جهاد دانشگاهی صادر شده است، افزود: با توجه به شرایط و وضعیت فعلی انرژی که باید اذعان کنیم مناسب نیست بر آن شدیم چنین مرکزی را در استان راه‎اندازی کنیم.

صارمی با تأکید بر اینکه تمرکز اصلی این مرکز مدیریت، بر روی آب و برق است، تصریح کرد: در این مرکز راه‎های مناسب کاهش انرژی و حتی ورود به بخش کشاورزی و بهینه کردن آبیاری در آن نیز دیده شده است.

وی بیان کرد: راه‎اندازی چنین مرکزی قطعاً ظرفیتی مناسب برای لرستان به شمار می‎آید و به خوبی نیاز آن را در استان احساس کردیم.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی واحد لرستان با بیان اینکه چنین مرکزی در هیچ یک از واحدهای جهاد دانشگاهی کشور وجود ندارد، گفت: مذاکرات خوبی را با دستگاه‎های متولی و ذیربط انرژی در استان آغاز کرده‎ایم و امیدواریم همکاری لازم را با جهاد دانشگاهی در راستای رسیدن به اهداف مدنظر مرکز مدیریت و بهینه‎سازی مصرف انرژی داشته باشند.


نظر شما :