معاون مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان:

۱۷۰ زن لرستانی متقاضی تحت پوشش طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار هستند

۰۷ بهمن ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۳ کد : ۲۷۳۷۱ آخرین اخبار تجاری سازی و اشتغال
معاون مرکز رشد جهاد دانشگاهی لرستان گفت: ۱۷۰ زن در استان متقاضی تحت پوشش طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار هستند.
۱۷۰ زن لرستانی متقاضی تحت پوشش طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار هستند

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، رحیم بیرانوند در جمع خبرنگاران با بیان اینکه زنان سرپرست خانوار یکی از مهمترین اقشار آسیب پذیر جامعه هستند که مقدار قابل توجهی از جمعیت را تشکیل می دهند، اظهار کرد: این قشر به دلیل چند نقشی بودن و نیز وظیفه مهم تأمین معاش خانوار از اهمیت ویژه‌ای در گفتمان‌ها و برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای برخوردار هستند. 

وی ادامه داد: توانمندسازی و ارتقای سطح کمی و کیفی زندگی زنان سرپرست خانوار می‌تواند زمینه‌های کاهش فقر و کاهش نابرابری جنسیتی، گسترش استقلال اقتصادی اجتماعی و... را فراهم کند. 

بیرانوند با بیان اینکه طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی است، افزود: جامعه هدف این طرح را زنان همسر فوت شده، زنان مطلقه، زنان دارای همسر زندانی، از کار افتاده، معتاد، متواری، مفقودالاثر و... و دختران مجرد بیکار ۴۵ سال به بالا تشکیل می دهند. 

معاون فناوری جهاد دانشگاهی لرستان خاطرنشان‌کرد: ۱۷۰ زن لرستانی سرپرست خانوار تحت پوشش این طرح هستند. 

وی یادآور شد: مشاغل خانگی اولویت طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار است و پیشرانان با در اختیار گذاشتن مواد اولیه برای بانوان و ایجاد محیط امن و مناسب به توسعه اشتغال آنان کمک می‌کنند. 

بیرانوند هدف از اجرای طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را حمایت، پشتیبانی و ارتقای معیشت و اقتصاد خانواده‌ها از طریق توسعه مشاغل خانگی دانست و بیان کرد: کارگاه‌های طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار پتانسیل بالایی جهت حمایت از جامعه هدف دارند. 

معاون جهاد دانشگاهی واحد لرستان به نقش بسیار موثر و توسعه‌گر جهاد دانشگاهی در بخش شناسایی زنان سرپرست خانوار اشاره و اضافه کرد: ایجاد اشتغال با رویکرد مشاغل خانگی و کسب و کارهای نوین به ویژه برای زنان سرپرست خانوار که در کنار مادری، معیشت خانواده را نیز تامین می‌کنند، اهمیت بسیار زیادی دارد.


نظر شما :