آغاز ثبت نام متقاضیان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در لرستان

۱۰ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۳ کد : ۲۲۲۴۴ تجاری سازی و اشتغال
معاون فناوری جهاددانشگاهی لرستان از آغاز ثبت نام متقاضیان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.
آغاز ثبت نام متقاضیان طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در لرستان

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، رحیم بیرانوند با اعلام این خبر گفت: این طرح در ذیل برنامه اشتغال فراگیر و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، جهش تولید، کمک به توانمندسازی اقتصادی خانواده ­ها و حمایت از کسب و­کار­های فردی، کوچک و خانگی در تمامی استان­ های کشور و تحت نظارت و مدیریت معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری جهاد دانشگاهی بعنوان یک نهاد توسعه­ ای در حال اجرا است.

وی افزود: این طرح در استان لرستان پیش تر در قالب طرح پایلوت الگوی نوین توسعه و ساماندهی مشاغل خانگی همگام با 8 استان دیگر در سه فاز بررسی  شناسایی و اولویت بندی مزیت ها، ارزیابی مشاوره و آموزش، جلب مشارکت کارآفرینان، هدایت و مشاوره، برندسازی و اتصال به بازار اجرا شده است.

به گفته وی علاقه‎مندان به ثبت نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی می‎بایست جهت اطلاع از ظرفیت­ها، شرایط و مزیت­ها به سامانهinhb.ir  مراجعه و نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

معاون فناوری جهاددانشگاهی عنوان کرد: ثبت نام از روز پنجشنبه 6 شهریور آغاز شده و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت؛ همچنین سهمیه لرستان در این طرح 1000 نفر است.

بیرانوند حداقل سن هجده سال، بومی استان محل ثبت نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی را از شرایط ثبت نام متقاضیان عنوان کرد و افزود: افراد دارای بیمه خویش فرما منعی در ثبت نام ندارند.


( ۵ )

نظر شما :