رئیس جهاد دانشگاهی لرستان:

فعالیت جهاد دانشگاهی استان مدل اقتصادی مبتنی بر ظرفیت‌هاست

۰۴ دی ۱۳۹۸ | ۰۹:۴۵ کد : ۱۴۵۱۰ اخبار برگزیده
رئیس جهاد دانشگاهی لرستان گفت: فعالیت جهاد دانشگاهی استان مدل اقتصادی مبتنی بر ظرفیت‌هاست.
فعالیت جهاد دانشگاهی استان مدل اقتصادی مبتنی بر ظرفیت‌هاست

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی لرستان، دکتر سید علی نادر دهقانی  در بازدید دکتر محمود ثمینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان از جهاد دانشگاهی و خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا که در محل سالن جلسات جهاد دانشگاهی استان برگزارشد، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی سال ۸۲ در لرستان تاسیس شده و این درحالیست که این نهاد انقلابی با ۲۲ سال تاخیر در استان با لطف خدا، همت و روحیه و فرهنگ جهادی تاسیس شده است.

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی لرستان در حوزه‌های مختلف شاخص کشور است، بیان کرد: هم‌اکنون این نهاد در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، پزشکی، فرهنگی و علمی و فناوری فعالیت دارد.

دکتر دهقانی اضافه کرد: جهاد دانشگاهی در عرصه‌های فوق مطرح است، در حوزه علم و فناوری و تولیدات ۱۳.۵ میلیارد تومان محصول با تلاش فناوران به فروش رسانده که این افتخاری برای این نهاد محسوب می‌شود.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه استان دارای ظرفیت‌های خوبی است، بیان کرد: داوطلبانه، بی‌منت، جوانمردانه و جهادگرانه بخشی از بار برزمین مانده توسعه استان در بخش پژوهش، آموزشی و رسانه‌ای را بر دوش گرفتیم و به این توانایی افتخار داریم و آینده را روشن می‌بینیم و تاثیرات این مسیر داوطلبانه را که شروع کرده‌ایم خواهیم دید.

دکتر دهقانی گفت: جهاد دانشگاهی استان در حوزه کشاورزی فعالیت‌های موثری داشته به‌گونه‌ای‌که ۴۲ گونه گیاهی دارویی در معرض انقراض لرستان را احیاء و تجاری سازی کرده و این مهم اکوسیستم مبتنی بر فناوری است.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان عنوان کرد: برخی فعالیت‌های جهاد دانشگاهی استان مدل اقتصادی جدید مبتنی بر ظرفیت‌هاست.

وی افزود: در انتخابات پیش‌رو که مطالبه عمومی مردم است در کنار تیم مدیریتی، ستاد انتخابات لرستان و معاون سیاسی امنیتی استان هستیم و خبرگزاری ایسنا با تمام توان و ظرفیت خود برای شفاف‌سازی مسیر انتخابات بی‌منت و براساس مسئولیت اجتماعی عمل خواهد کرد.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی لرستان تصریح کرد: در جریان انتخابات با وجود ایسنا و ایکنا مسیرهای درست را بیان خواهیم کرد؛ به نفع هیچ جریان خاصی فعالیت نخواهیم کرد و با همه توان و قابلیت خود در بخش‌های مختلف در خدمت ستاد انتخابات استان هستیم.

وی خطاب به معاون سیاسی، امنیتی لرستان تاکید کرد: هر کجا احساس کردید کاری سخت و نشدنی دارید در خدمت شما هستیم و موظف هستیم برای مردم شایسته پیشرفت استان تلاش کنیم که به آن اهداف ترسیم شده برسیم.  

دکتر دهقانی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه پدران ما در عرصه هشت سال دفاع مقدس جانثاری کرده و حماسه‌ها خلق کردند ما نیز وظیفه داریم  در عرصه‌های علمی و فناوری استان قدم‌های موثری در راستای اعتلا و توسعه آن برداریم.


نظر شما :