مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان

موفقیت جهاددانشگاهی در معرفی زمینه‌های نوین اشتغال و کارآفرینی

۱۹ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۸ کد : ۱۰۵۰۴ اخبار برگزیده آخرین اخبار ستادی
موفقیت جهاددانشگاهی در معرفی زمینه‌های نوین اشتغال و کارآفرینی
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: جهاددانشگاهی در معرفی زمینه‌های نوین اشتغال و کارآفرینی موفق عمل کرده است.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان لرستان، مهندس رازانی بیان کرد: موضوع توسعه مراکز رشد واحدهای فناور و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در سطح استان در حوزه کاری جهاد دانشگاهی قرار گرفته و به آن نگاه ویژه‌ای دارد.

وی بیان کرد: جهاد دانشگاهی استان دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های ارزشمندی در حوزه‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و درمانی است.

این مسئول عنوان کرد: فعالیت‌های جهاد دانشگاهی استان در بخش آموزش‌های تخصصی کوتاه مدت و مراکز آموزش علمی کاربردی در جهت رشد و توسعه استان بسیار موثر است.

این مسئول ادامه داد: انتظار ما این است که جهاددانشگاهی بیش از هر زمانی در شرایط کنونی کشور نقش‌آفرینی و طرح‌های خود را در زمینه‌های مختلف به‌خصوص در زمینه توسعه رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی  بیش از گذشته ارائه دهد.

وی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا بخش‌های غیردولتی و خصوصی بیش از گذشته در توسعه بخش‌های مختلف علمی کشور ورود پیدا کنند، اضافه کرد: جهاد دانشگاهی در چهارچوب ساختاری کشور، مجموعه‌ای مولد و پویاست. در سال‌های اخیر تصمیماتی اتخاذ شده که میزان وابستگی سازمان‌ها به دولت و مجلس افزایش پیدا کرده ولی جهاد دانشگاهی این وابستگی را نداشته و به همین دلیل شاهد نوآوری در این مجموعه هستیم.

رازانی گفت: از جمله مأموریت‌های جهاددانشگاهی درحوزه اشتغال و پرورش سرمایه انسانی می‌توان به کمک به بهبود فضای کسب و کار، توانمندسازی و اشتغال دانش‌آموختگان از طریق توسعه و ترویج فرهنگ کارآفرینی و اشتغال دانش بنیان،  مشارکت در ایجاد زمینه‌های مناسب برای اشتغال دانش آموختگان، شناسایی و معرفی زمینه های نوین اشتغال و کار آفرینی اشاره کرد.

این مسئول بیان کرد: بیانیه گام دوم انقلاب اتمام حجت و تاکید مجددی بر ضرورت اجرایی شدن کلیه مطالبی است که مقام معظم رهبری بارها و بارها در صحبت‌های خودشان حداقل در بیست سال اخیر مکرر به آنها اشاره کرده‌اند.

وی افزود: ضرورت اتکاء به توان داخل در برنامه پیشرفت کشور، عدم چشم دوختن و امیدوار بودن به غرب برای حل مشکلات کشور و اعتماد به توان نیروی انسانی تحصیل کرده خودمان و به ویژه جوانان متخصص و دانشمند ایرانی از جمله این موارد هستند.

رازانی تبیین و تقسیم وظایف و تعمیق بیانیه گام دوم انقلاب را از دیگر رویکردها برشمرد و تصریح کرد: نباید برای تبیین بیانیه کارهای روتین مانند تبلیغ شعار سال صورت گیرد زیرا رهبر انقلاب در ابتدای این بیانیه فرموده‌اند که من در دیگر نوشته‌هایم تاکید بر کار کردن ندارم اما روی این بیانیه کار کنید.

وی یادآور شد: جهاددانشگاهی زیرساخت‌های خوبی در حوزه پژوهشی و نوآوری و تجاری‌سازی دارد و با انجام پروژه‌های دانش‌محور خود در موضوعات مختلف از جمله توسعه صنعت لرستان می‌تواند بسترساز موفقی در اشتغال زایی در سطح منطقه و کشور شود.

این مسئول افزود: ساماندهی گروه‌های پژوهشی و پررنگ کردن مولفه بازار و کارفرما و در نتیجه محصول و خروجی محورکردن نتایج عملکرد گروه‌ها از رویکردهای اصلی جهاد دانشگاهی است.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی لرستان


نظر شما :