استاندار لرستان:

گفتمان جهاددانشگاهی در راستای پشتیبانی وفادارانه از آرمان‌های انقلاب شکل گرفته است

۱۶ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۷:۰۷ کد : ۱۰۴۱۹ اخبار برگزیده آخرین اخبار ستادی
گفتمان جهاددانشگاهی در راستای پشتیبانی وفادارانه از آرمان‌های انقلاب شکل گرفته است

استاندار لرستان گفت: گفتمان جهاددانشگاهی در راستای پشتیبانی وفادارانه از آرمان‌های انقلاب اسلامی شکل گرفته است.
 

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان لرستان،سید موسی خادمی ضمن تبریک سی‎ونهمین سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان نهادی انقلابی در راستای تحقق بخشی از آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی در عرصه نوآوری و شکوفایی شکل گرفته و توانسته است در راستای ایجاد امید در مردم به ارزش‌های انقلابی و تعمیق و تحکیم باورهای مردم برای پشتیبانی از انقلاب موفق عمل کند .
 
وی ادامه داد: این نهاد انقلابی، نهادی منعطف است که می‌تواند خود را با نیازها و تقاضاهای روز تطبیق دهد و در تکمیل زنجیره دانشگاه و صنعت گام‌های خوبی بردارد.
 
خادمی تاکید کرد: جهاد دانشگاهی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و تبدیل دانش به ثروت که جزو اولویت‌های اصلی مراکز علمی و دانشگاهی است می‌تواند به خوبی موثر واقع شود.
 
استاندار لرستان بیان کرد: در سال‌های اخیر جهاد دنشگاهی نسبت به سال‌های گذشته گام‌های موثرتر و مهم‌تری برداشته است.
 
وی با بیان اینکه عمده زیرساخت‌های جهاددانشگاهی پژوهش‌محور و برای پاسخگویی به نیازهای جامعه است، اضافه کرد: این در حالی است که دانشگاه‌های دیگر عمدتاً مسئولیت آموزش را بر عهده دارند.
 
خادمی گفت: جهاددانشگاهی در تعبیری دیگر یک میانه و حلقه تکمیل‌کننده است که می‌تواند تولیدات علمی دانشگاه‌ها را به کالا و خدمات تبدیل کرده و در اختیار جامعه قرار دهد. در شرایط ناخوشایند فعلی و با توجه به طرح مجدد تحریم‌ها که لازم است به پتانسیل‌ها و توانمندی‌های درونی بیشتر توجه شود جهاد دانشگاهی می‌تواند نقش محسوس‌تری ایفا کند.
 
استاندار بیان کرد: جهاددانشگاهی لرستان در حوزه‌های پژوهشی و فناوری از جمله تبدیل علم به فناوری تاکنون اقدامات موثری انجام داده است. پیشرفت جهاد دانشگاهی استان در بخش‌های آموزشی- پژوهشی و درمانی به خصوص تامین فضا و امکانات برای مراکز علمی- کاربردی و تخصصی کوتاه مدت جهت استفاده دانشجویان و فراگیران قابل تحسین است و بایستی بیش از پیش گسترش یافته و تعمیق بخشیده شود.
 
وی در ادامه گفت: فعالیت مرکز درمان ناباروری جهاددانشگاهی امری علمی و ارزشمند و گره‌گشا برای بخشی از مشکلات مردم است. جهاد دانشگاهی در استان لرستان به عنوان یک ظرفیت بومی در حوزه سلامت باروری و در تامین تجهیزات و افزایش کیفیت خدمات برای درمان ناباروری توانمند و مفید عمل کرده و ما از توسعه فعالیت‌های این مرکز در این راستا حمایت خواهیم کرد چرا که این فعالیت‌ها موجب رضایت مردم و حال زوجین جوان است.
 

خادمی افزود: همچنین جهاد دانشگاهی می‌تواند در استحصال و ارائه مشکلات موجود استان و نواقص قوانین کشور به نمایندگان ملت به عنوان بازوی ناظر نقش خود را ایفا کند. از این نهاد انقلابی انتظار داریم در این راستا بهترین نقش و عملکرد را از خود نشان دهد.
 

وی اضافه کرد: این نهاد با رویکرد پژوهشی و اجرایی در بسیاری از حوزه‌ها از جمله حوزه کارآفرینی وارد شده و با توجه به اینکه عمده کارکنان و دست اندرکاران این نهاد را جوانانی تشکیل می‌دهند که دارای روحیه‌ای مضاعف و قوی برای خدمتگزاری هستند، داشتن این روحیه مطمئناً ارزش کیفی کار را در این نهاد بالا می‌برد.
 

استاندار لرستان بیان کرد: از جمله فعالیت‌های موثر این نهاد می‌توان به ایجاد تشکل‌های زیست محیطی دانشجویی و برگزاری نشست‌ها و مناظره‌های دانشجویی اشاره کرد که تاثیر مثبتی در ایجاد نشاط و مشارکت‌طلبی در بین جوانان استان دارد.


نظر شما :