رئیس بنیاد علمی نخبگان لرستان مطرح کرد:

آگاهی‌بخشی و مطالبه‌گری مهم‌ترین وظیفه جهاددانشگاهی در تحقق بیانیه گام دوم

۱۴ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۰:۳۶ کد : ۱۰۲۴۵ اخبار برگزیده آخرین اخبار ستادی
آگاهی‌بخشی و مطالبه‌گری مهم‌ترین وظیفه جهاددانشگاهی در تحقق بیانیه گام دوم

رئیس بنیاد علمی نخبگان لرستان گفت: آگاهی‌بخشی و مطالبه‌گری مهم‌ترین وظیفه جهاد دانشگاهی در راستای تحقق مورد بیانیه گام دوم انقلاب می‌تواند باشد.
 
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان لرستان،دکتر حمزه امیری اظهار کرد: در شرایط فعلی که نیاز مبرم کشور حل مسائل اقتصادی ست، جهاد دانشگاهی به‌عنوان یک نهاد فعال در حوزه‌های علمی و فناورانه، همچنین نهادی که در بدنه دانشگاه رشد کرده، می‌تواند در تعاملات علمی و آموزشی به‌خصوص درزمینهٔ کارآفرینی و اقتصاد دانش‌بنیان نقش تعیین‌کننده‎ای را داشته باشد.
 
وی ادامه داد: جهاد دانشگاهی ظرفیت‌های بسیاری دارد و باید از ظرفیت‌های بخش خصوصی برای توانمند کردن خود و شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور استفاده کند.
 
رئیس بنیاد علمی نخبگان لرستان بیان کرد: احساس می‌کنم که تلاش‌های خوبی در جهاد دانشگاهی لرستان در این  در حال انجام است.
 
امیری با بیان اینکه  جهاد دانشگاهی ظرفیت‌های اقتصادی ایجاد می‌کند که در همه‌جا نمی‌توان ایجاد کرد، گفت: تشکیل و تقویت اکوسیستم نوآوری در جهاد دانشگاهی، نقش کلیدی در ریل‌گذاری تحقق شعار سال بر مبنای رونق تولید دارد.
 
وی بیان کرد: جهاد دانشگاهی به‌عنوان یکی از اجزاء اثرگذار این اکوسیستم نقش محوری دارد و سایر المان‌ها مثل دانشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان، سرمایه‌گذاران و شتاب‌دهنده‌ها نیز باید در این حوزه حضوری فعال و اثربخش داشته باشند و فکر می‌کنم در لرستان تلاش‌های خوبی در راستای شکل‌گیری این اکوسیستم در حال انجام است.
 
رئیس بنیاد علمی نخبگان لرستان یکی از ویژگی‌های برجسته نهادهای انقلاب اسلامی را برخورداری از فرهنگ جهادی برشمرد و با بیان اینکه جهاد دانشگاهی هم به‌عنوان نهادی که زاییده انقلاب اسلامی است باید ویژگی‌های جهادی در راستای رسالت‌های خود در حوزه‌های مختلف علمی، فناوری، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و ... حفظ کند، تصریح کرد: یکی از اهداف جهاد دانشگاهی؛ پرورش ایده‌ها و خلاقیت کارآفرینان و دانش‌آموختگان دانشگاهی می‌تواند باشد و امروزه جایگاه مطلوبی در رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها دارد.
 
امیری با بیان اینکه  "آگاهی بخشی" و "مطالبه‌گری" مهم‌ترین وظیفه جهاد دانشگاهی در راستای تحقق مورد بیانیه گام دوم انقلاب می‌تواند باشد، خاطرنشان کرد: شرکت‌های فناور دانشجویی نیز باید بر این اساس برنامه‌ریزی و گفتمان سازی داشته باشند و بر این باور باشند که نسل جوان امروز می‌تواند با آگاهی از ظرفیت‌های کشور در عین روشنگری و آگاهی بخشی، برای پذیرفتن مسئولیت در کشور آمادگی پیدا کند.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی لرستان جهاددانشگاهی استان لرستان


نظر شما :