معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان خبر داد:

راه‌اندازی مرکز غربالگری سرطان در چهار شهرستان استان

۰۸ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۴:۲۲ کد : ۱۰۰۴۳ اخبار برگزیده آخرین اخبار ستادی
راه‌اندازی مرکز غربالگری سرطان در چهار شهرستان استان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان از راه‌اندازی مرکز غربالگری سرطان در چهار شهرستان استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی لرستان، دکتر عباس پزشکی در بازدید از مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان اظهار کرد: در مرکزی که راه‌اندازی می‌شود و اقدام به کار درمانی می‌کند مسئول فنی و پروانه بهره‌برداری مدنظر است.

وی ادامه داد: مراکز غیرمجازی که طب سنتی انجام می‌دهند در سامانه معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان ثبت نشده است وگرنه روی آنها نظارت می‌کنیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان بیان کرد: یکی از برنامه‌های عملیاتی ما در بحث درمان، راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری دانشگاهی بود.

پزشکی گفت: اینکه مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی تنها مرکز استان باشد یا در کنار آن مرکز درمان ناباروری دانشگاه را هم داشته باشیم. باید این مهم در هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی مطرح و تصمیم‌گیری شود.

وی درخصوص تأمین اساتید با اشاره به اینکه اساتید دانشگاه علوم پزشکی تمام‌وقت و هیأت علمی هستند، اظهار کرد: در کل استان با کمبود متخصص بیهوشی مواجه‌ایم و برای حل این مشکل می‌توان از نیروهای درمانی نیز استفاده کرد.

پزشکی بیان کرد: چهار مرکز غربالگری سرطان در استان در حال راه‌اندازی بوده که ساختمان آنها تکمیل شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با بیان اینکه درمان مساله‌ای پرتنش است، افزود: برنامه جامع سرطان شامل شناسایی و درمان بوده و این مراکز غربالگری سرطان را در شهرهای خرم‌آباد، بروجرد، کوهدشت و الیگودرز آماده هستند.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی استان لرستان


نظر شما :