سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی استانداری لرستان :

اقدامات جهاد دانشگاهی نسل جوان را امیدوار به آینده می‌کند

۰۷ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۶:۲۴ کد : ۱۰۰۱۵ اخبار برگزیده
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی استانداری لرستان گفت: جهاد دانشگاهی می‌تواند در رونق تولید موثر باشد.
اقدامات جهاد دانشگاهی نسل جوان را امیدوار به آینده می‌کند
به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی استان لرستان، قاسم ولی‌زاده درباره نقش جهاد دانشگاهی در شکوفایی ظرفیت‌های استان اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد انقلابی منشأ خدمات فراوانی در جامعه اسلامی ما شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در لرستان با تأسیس مرکز درمان ناباروری، مراکز متعدد رشد، مرکز آموزش علمی و کاربردی و تأسیس گلخانه پرورش گل و گیاه و در کنار آن اجرای همایش‌های متعدد فرهنگی اجتماعی و ارائه گزارش پژوهش‌های متعدد و همچنین نقش‌آفرینی و بازآفرینی مناطق حاشیه‌ای استان در قالب تأسیس دفتر تسهیل‌گری نقش موثر و کارآمد در مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی آن ایفاد می‌کند.

ولی‌زاده تصریح کرد: به نظر می‌رسد سوق دادن این فعالیت‌ها به آفرینش ایده‌های نو وخلاق در عرصه تولید، کالا و خدمات می‌تواند به تعمیق این جایگاه منجر شود و نسل جوان را امیدوار به آینده کند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی استانداری لرستان با اشاره به نقش جهاد دانشگاهی در رونق تولید عنوان کرد: بی‌شک ظرفیت بزرگ جهاد دانشگاهی به‌ویژه در استان‌هایی همانند لرستان که استعدادهای نهفته بیشماری در آن وجود دارد می‌تواند رونق تولید در عرصه‌های گوناگون موثر واقع شود، ازجمله این عرصه‌ها می‌توان به شیلات، دام، باغ و باغداری، کشاورزی، معدن، صنایع کوچک زودبازده مانند صنعت بسته‌بندی، گردشگری و میراث فرهنگی اشاره کرد که اگر حمایت‌های کافی برای سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها از جهاد دانشگاهی به عمل آید نقش بی‌بدیل به رونق تولید ایفا خواهد کرد.

ولی‌زاده درخصوص نقش جهاد دانشگاهی در پرورش انسان‌ تراز فرهنگ جهادی عنوان کرد: جهاد دانشگاهی در قالب مراکز رشد علمی و مرکز آموزش علمی کاربردی و با کمک برگزاری همایش‌های منطقه‌ای، ملی و حتی بین‌المللی در سطح استان تاکنون در پرورش سرمایه انسانی نقش موثری ایفا کرده است که با حمایت‌های بیشتر و تعامل مراکز دانشگاهی با آن می‌توان این نقش‌آفرینی را گسترده‌تر کرد.

وی درباره نقش جهاد دانشگاهی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی اظهار کرد: جهاد دانشگاهی به تکیه نسل جوان می‌تواند در تحقق این بیانیه فعالیت‌های گسترده‌ای انجام دهد که البته هم اکنون نیز در حال فعالیت در این زمینه بوده لازم است با تشکیل گروه‌های تخصصی و کارشناسی ضمن تبیین بخش‌های مختلف بیانیه مذکور در راستای تحقق آن با کمک سایر دستگاه‌های اجرایی به نقش‌آفرینی بپردازد.

ولی‌زاده یادآور شد: به نظر می‌رسد جهاد دانشگاهی پیشتاز این فراز از بیانیه است که باید نسل جوان را وارد کارزار تحقق جامعه و دولت اسلامی کرد.

وی گفت: از زحمات و تلاش‌های تمام دست‌اندرکاران جهاد دانشگاهی به ویژه جهاد دانشگاهی لرستان صمیمانه تشکر و تقدیر می‌کنم.

کلید واژه ها: جهاددانشگاهی لرستان


نظر شما :